Zostań wolnym słuchaczem studiów magisterskich w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki
Zajęcia rozpoczną się w lutym 2025
Wolny słuchacz to formuła dla Ciebie, jeśli:
- nie jesteś uprawniony do podjęcia studiów w trybie studiów wyższych (brak dyplomu ukończenia studiów I stopnia),
- posiadasz dyplom ukończenia studiów I stopnia, ale nie jesteś zdecydowany rozpocząć studia magisterskie,
- chcesz zdobyć kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa i zarządzania karierą w IT potwierdzone przez uczelnię,
- chcesz bez zobowiązań sprawdzić, jak wygląda „studiowanie” w WWSI.
Po przejściu procedury rekrutacyjnej uzyskasz status wolnego słuchacza Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki z możliwością kontynuowania studiów na semestrze pierwszym od października 2025 lub 2026 (pod warunkiem uzyskania do tego czasu dyplomu ukończenia studiów I stopnia).
W przypadku podjęcia w przyszłości decyzji o rozpoczęciu studiów w WWSI, osoba, która zaliczy przedmioty w trybie wolnego słuchacza z wynikiem pozytywnym będzie mogła ubiegać się o uznanie uzyskanych efektów kształcenia na poczet studiów magisterskich.
Wszystkie osoby uczestniczące w zajęciach w trybie wolnego słuchacza, które zaliczą przedmioty z wynikiem pozytywnym, uzyskają zaświadczenia ukończenia dwóch przedmiotów/kursów akademickich.
Zajęcia w trybie wolnego słuchacza prowadzone są w formie:
- niestacjonarnej (zaocznej) – zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w weekendy w godz. 8:00-15:20, według ustalonego planu zajęć,
- w trybie hybrydowym (równolegle w siedzibie uczelni oraz w Internecie – transmisja w czasie rzeczywistym).
Program wolnego słuchacza na studiach magisterskich w roku 2025 obejmuje następujące przedmioty:
ZARZĄDZANIE KARIERĄ (W IT) – PROWADZĄCY ANDRZEJ ŻYŁAWSKI
CYBERBEZPIECZEŃSTWO SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH – PROWADZĄCY DARIUSZ CHAŁADYNIAK
Plan zajęć zostanie opublikowany wkrótce.
Biogramy prowadzących
dr inż. Dariusz Chaładyniak: nauczyciel akademicki Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki od 2001 roku oraz Wojskowej Akademii Technicznej od roku 1992. Posiada m.in.: umiejętność projektowania, administrowania i zarządzania sieciami teleinformatycznymi oraz wdrażania w nich mechanizmów bezpieczeństwa. Od 2005 roku posiada uprawnienia Instruktora Akademii Regionalnej Cisco CNA w zakresie specjalistycznych szkoleń z systemów i sieci teleinformatycznych. Prowadzi zajęcia z przedmiotów takich jak: architektura systemów komputerowych, technologie sieciowe, bezpieczeństwo systemów teleinformatycznych, systemy i sieci teleinformatyczne. Kierował oraz brał udział w kilku projektach dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Wyróżniony m.in.: dyplomem uznania WWSI, odznaką i tytułem Zasłużonego Nauczyciela Akademickiego WAT, nagrodą „Best Practices in Education 2013” przyznaną przez Informatics Europe.