Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

Absolwenci

Nasi absolwenci na pierwszym miejscu w ogólnopolskim rankingu wysokości wynagrodzeń

Rzeczpospolita – wydanie papierowe oraz elektroniczne z 22 lipca 2019 r.

To dyplom jednej ze stołecznych szkół wyższych [Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki]1 daje największe szanse na sukces na rynku pracy – wynika z analizy „Rzeczpospolitej” danych w systemie ELA opublikowanej w dniu 22 lica 2019. W grupie 10 uczelni, których absolwenci zarabiają średnio najwięcej w pierwszym roku po ukończeniu studiów, aż sześć ma siedzibę właśnie w Warszawie. Zestawienie otwiera Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (średnie zarobki jej absolwentów przekraczają 7 tys. zł na miesiąc), Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania (średnie zarobki na poziomie 6,6 tys. zł), Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych (6,2 tys. zł) czy Szkoła Główna Handlowa (6,1 tys.)”.

Cały artykuł pt. „Sprawdź, jakie kierunki dają szanse na najwyższe zarobki” możesz przeczytać TUTAJ

1 Dopisek WWSI

Infografika przygotowana na podstawie danych Ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych za rok 2017.

Absolwenci WWSI o możliwościach w branży IT

W ramach podsumowania 20 lat działania WWSI, które miało miejsce podczas Konferencji Programowej w Kazimierzu Dolnym w roku 2020, rozmawialiśmy z absolwentami i wykładowcami uczelni o możliwościach zawodowych, jakie stwarza branża IT. Absolwenci wspominali czasy studiów oraz dzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi w zawodzie. Wykładowcy podkreślali specyficzny charakter studiów na kierunku informatyka związany z nieustanną zmianą i rozwojem zarówno po stronie kadry dydaktycznej, jak i studentów. Podjęliśmy także próbę wyobrażenia sobie, jak będzie wyglądało studiowanie za kolejne 10 lat.

Gościliśmy również pierwszych absolwentów studiów anglojęzycznych prowadzonych w WWSI od 2017 roku. Dla nich decyzja o podjęciu studiów w Polsce wiązała się z wieloma wyzwaniami związanymi z funkcjonowaniem w odmiennej kulturze oraz innym systemie kształcenia. Opowiedzieli, w jaki sposób uczelnia wspierała ich podczas studiów oraz w jakim stopniu studia w WWSI przyczyniły się do ukształtowania ich ścieżek zawodowych.

Opinie absolwentów

Piotr Pierowicz – absolwent studiów inżynierskich WWSI rocznik 2018, post z września 2019
Dzień dobry, wraz z kilkoma absolwentami WWSI (między innymi Emil Juchnikowski, Mikołaj Sowa), prowadzimy firmę świadczącą usługi między innymi w zakresie szkoleń. Ofertę tę przesłałem do Michała Przybysza (kierownik Biura Karier i Staży Zawodowych). Uzyskałem jego aprobatę dla tej oferty i ustaliliśmy, że następny krok, to rozmowa z Panem.

W dużym skrócie, propozycja dotyczy rozwinięcia oferty uczelni o szkolenia stricte zawodowe, grupowe (w charakterze akademii SQL, która już się odbywa) oraz przede wszystkim indywidualne (w czym mamy największe doświadczenie). Jesteśmy również zaangażowani w proces poszukiwania pracy dla osób, które kończą te szkolenia i które wyrażają taką chęć aby im pomóc. Podsumowując, można by pójść nawet o krok dalej i studentom zaoferować wsparcie “mentora”, który przez chociaż część okresu ich studiów, będzie wspierał ich i prowadził tak, aby człowiek ten mógł wyjść prosto na rynek. Pomysł można też połączyć z akademicką giełdą pracy, sami tam znaleźliśmy zatrudnienie i wiemy, że firmy wymagają pewnego minimalnego poziomu, aby kogoś zatrudnić. My ten poziom moglibyśmy, po konsultacji z daną firmą, dostarczyć. Wydaje nam się, że na ten moment nie ma w Warszawie uczelni, która w ofercie, posiada taką usługę. Myślę, że niewątpliwie ciekawym dodatkiem dla studentów jest fakt, że sami jesteśmy absolwentami tej uczelni, a więc i dobrą reklamą. Jeśli jest Pan zainteresowany rozmową o tym, zdecydowanie najlepsze byłoby spotkanie na żywo. W razie wszelkich wątpliwości, jestem do dyspozycji. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź. Piotr Pierowicz

Piotr Maciejewski – absolwent studiów magisterskich, rocznik 2011, post z sierpnia 2019
Dzień dobry, zgłaszam się do Pana jako pierwszego w kolejności z propozycją, zapytaniem, ponieważ mam zaufanie do Pana i do marki jaką dla mnie stanowi uczelnia WWSI, której oczywiście jestem absolwentem 🙂 Mój dobry przyjaciel planuje uruchomienie ze wspólnikami z branży iGaming nowej firmy, która potrzebuje zespołu deweloperów frontend i backend.

Planowany projekt może być bardzo dobrym startem dla studentów, stąd pomyślałem, że w naturalny sposób może Pan pomóc w znalezieniu zainteresowanych tą branżą studentów. Zadaniem jest wykonanie frontendu RWD wg. dostarczonej dokładnej specyfikacji, z zastosowaniem js, html5/css, vue lub angular, podpięcie backendu z integracją CMS z wykorzystaniem node.js i mongoDB i komunikacja z zewnętrznymi systemami po API json i z użyciem RabbitMQ. Projekty są krótkie umożliwiające zakończenie w 4-6 miesięcy. Przyszła firma oferuje prowadzenie studenta/absolwenta przez doświadczonego senior dewelopera w języku angielskim i jest zainteresowana współpracą z uczelnią przy projektach związanych z ML. Zwracam się do Pana o rekomendację najbardziej pasujących, zdolnych studentów/absolwentów w obszarze programowania, których może Pan polecić. Wiem, że są wyszukiwarki na stronie WWSI, z których można dać ogłoszenie. Zależy nam jednak na osobach pozytywnie wyróżniających się, stąd moja bezpośrednia prośba do Pana. Dziękuję za poświęcony czas i proszę o ewentualny kontakt do osoby, która może poprowadzić ten temat z ramienia uczelni z moim przyjacielem. W oczekiwaniu na odpowiedź, z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam oraz życzę udanego dnia. Z poważaniem Piotr Krzysztof Maciejewski [Zadowolony absolwent WWSI. 🙂 ]

Maciej Podsiadły – absolwent studiów inżynierskich 2013, absolwent studiów magisterskich 2015, post 24 października 2019
Szanowny Panie Prezydencie, Właśnie obejrzałem na kanale Youtube Uczelni inaugurację roku akademickiego z Pana wystąpieniem i mnie zainspirował Pan do napisania co tam ciekawego słychać po studiach na naszej uczelni. Na naszej Uczelni spędziłem dobrych parę lat.

Skończyłem z wyróżnieniem studia dzienne inżynierskie, następnie podczas studiów magisterskich rozpocząłem pracę w zawodzie, mianowicie jako Operator w SOC (Security Operations Center) w Orange Polska (outsource usługowy COMP S.A.). Studia magisterskie również ukończyłem z wyróżnieniem, dodatkowo dzięki zaangażowaniu na uczelni w samodoskonalenie uzyskałem awans na Koordynatora zespołu SOC. Po ukończeniu studiów magisterskich obecnie prowadzę już 17 osobowy zespół jako Manager SOC. Dodatkowo trzeci raz wybrałem się na naszą uczelnię na ciekawe studia podyplomowe w moim kierunku – cyberbezpieczeństwo. Obecnie po kilku latach ciężkiej nauki i pracy mogę się pochwalić sporym doświadczeniem i popularnością na Linkedin – około 10-15 ofert tygodniowo. Z ciekawszych osiągnięć – prowadziłem projekt wdrożenia dot. cyberbezpieczeństwa na region afrykański, gdzie rok temu wyszkoliłem cały zespół na miejscu w oddziale w Abidjan, Wybrzeże Kości Słoniowej. Możliwe, że jeszcze kiedyś przy okazji ciekawego kierunku podyplomowego odwiedzę naszą uczelnię. Dziękuję i do zobaczenia. Pozdrawiam Maciej Podsiadły