Bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych

Studia II stopnia (magisterskie) o specjalności Bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych umożliwiają uzyskanie specjalistycznej wiedzy w tym zakresie kształcenia. Nauka na studiach magisterskich wymaga uprzedniego ukończenia studiów I stopnia (inżynierskich lub licencjackich) na kierunku informatyka lub innych studiów I stopnia.

Student tej specjalności nabywa wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki, takich, jak:

• Modelowanie i analiza systemów informatycznych
  • Zaawansowana inżynieria oprogramowania
  • Zaawansowane projektowanie obiektowe
  • Zaawansowane systemy baz danych
  • Eksploracja danych
  • Systemy mobilne
  • Podstawy zarządzania

Treści specjalizacyjne Bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych obejmują m.in:

• Architektura systemów i sieci teleinformatycznych
  • Standardy i normy bezpieczeństwa informatycznego
  • Bezpieczeństwo systemów operacyjnych
  • Zabezpieczenia teleinformatyczne w cyberprzestrzeni
  • Zaawansowane systemy ochrony informacji

Uzyskanie tytułu magistra w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki jest potwierdzeniem zdobycia wykształcenia akademickiego i jest przepustką do samodzielnego kształtowania własnej kariery.

Kierownikiem specjalizacji jest dr inż. Dariusz Chaładyniak