Cloud Computing

Studia kierowane są do uczestników z wcześniejszym przygotowaniem zawodowym w branży informatycznej, a także do wszystkich pragnących zrozumieć technologie chmurowe.

Ambitny plan studiów podyktowany jest realną potrzebą zbliżenia kompetencji osób związanych z biznesem do kompetencji technologicznych, a osób z doświadczeniem technologicznym ‒ do kompetencji biznesowych. Oferta specjalizacji związanej z zagadnieniami dotyczącymi chmury obliczeniowej została przygotowana w taki sposób, aby uczestnicy w relatywnie krótkim czasie mogli pozyskać wiedzę z zakresu tak bardzo aktualnej tematyki technologicznej. Z uwagi na współpracę z dostawcami chmury obliczeniowej i z centrum edukacyjnym zajmującym się szkoleniami czterech dostawców, WWSI umożliwia skorzystanie z bardzo obszernego tematycznie programu studiów podyplomowych.

Chmura obliczeniowa jest obecnie pierwszoplanową platformą IT będącą podstawą funkcjonowania systemów informatycznych wspierających działanie przemysłu i biznesu. Na rynku pracy w branży IT coraz większą rolę będą odgrywać specjaliści posiadający wysokie kompetencje w dziedzinie zarządzania, projektowania i analizy rozwiązań opartych na platformach Cloud.

Kierownikiem studiów jest dr inż. Tomasz Siemek.

Plan studiów

PrzedmiotGodziny kontaktoweBlended learning
Chmura obliczeniowa jako fundament technologiczny tworzenia przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw – dr inż. Tomasz Siemek8 
Microsoft Azure – mgr Robert Jezierski2424
Google Cloud Platform – inż. Michał Karski88
Alibaba Cloud  – mgr Robert Jezierski8 
AWS Foundation – dr Dariusz Pałka1010
AWS Academy Cloud Architecting  – mgr Robert Jezierski3010
Analiza finansowa funkcjonowania rozwiązań chmurowych – dr inż. Tomasz Siemek84
Metodyki i narzędzia dostarczania produktów w środowiskach chmurowych – dr inż. Tomasz Siemek16 
Przygotowanie do przedstawienia pracy dyplomowej82
Seminarium dyplomowe – dr inż. Tomasz Siemek, dr Dariusz Pałka8 
 12858