Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

Infonalia – Inżynieria bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych

Cykle wykładów oraz spotkań z absolwentami prezentujące najbardziej popularne specjalności w ramach kierunku Informatyka.

Temat Zakres Zdobyta wiedzaTermin
1Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa

– dane osobowe
– dane organizacji
– hakerzy i specjaliści od cyberbezpieczeństwa
– wojna cybernetyczna

 
Uczestnik wykładu dowie się, czym jest cyberbezpieczeństwo i dlaczego rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Pozna, czym jest internetowa tożsamość, czym są dane w sieci, gdzie się znajdują i dlaczego są interesujące dla cyberprzestępców.
28.02.2023 godz. 17.00-18.30
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
2Ataki, koncepcje i techniki

– analiza cyberataku
– przegląd tematyki cyberbezpieczeństwa
Uczestnik wykładu dowie się, jakie są metody analizy następstw cyberataków używane przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Pozna pojęcie luk zabezpieczeń w sprzęcie i oprogramowaniu według różnych kategorii. Zostaną mu przybliżone różne typy złośliwego oprogramowania (ang. malware) oraz objawy wskazujące na zarażenie takim oprogramowaniem. Pozna metody włamań do systemu, a także dowie się, czym są „ataki odmowy usługi” (ang. denial of service, DoS).7.03.2023 godz. 17.00- 18.30
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
3Ochrona prywatności i danych


– ochrona danych użytkownika
– ochrona prywatności w sieci Internet
Uczestnik wykładu dowie się, jakie można pozyskać informacje na temat urządzeń osobistych i danych osobowych. Pozna wskazówki dotyczące ochrony urządzeń, tworzenia silnych haseł i bezpiecznego korzystania z sieci bezprzewodowych. Podczas wykładu dowie się także, jak bezpiecznie przechowywać swoje dane prywatne.14.03.2023 godz. 17.00- 18.30
FORMULARZ ZGŁOSZENIA
4Spotkanie z absolwentem WWSIW trakcie 45 minut absolwent specjalności przybliży specyfikę pracy w branży IT w kontekście zagadnień związanych z bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Podzieli się doświadczeniami z budowania swojej ścieżki zawodowej jako absolwenta danej specjalności, opowie o narzędziach IT, które wykorzystuje w swojej pracy oraz charakterystycznych zadaniach i projektach, które realizuje.
Spotkanie ma na celu przybliżyć sylwetkę zawodową absolwenta specjalności inżynieria
bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych osobom, które zastanawiają się nad wyborem kierunku oraz specjalności studiów.
termin podamy wkrótce

Wykłady poprowadzi mgr inż. Łukasz Skibniewski: trener technologii Cisco, w szczególności z obszaru Security oraz Cyber Security Operations. Od wielu lat zajmuje się wdrażaniem, integracją oraz utrzymaniem w ciągłym działaniu aktywnych urządzeń sieciowych. Architekt rozwiązań Voice&Video oraz Wirelless w jednej z publicznych uczelni w Warszawie. W swojej pracy duży nacisk kładzie na zagadnienia związane z niezawodnością i bezpieczeństwem projektowanych rozwiązań. Członek zespołu audytowego realizującego testy penetracyjne systemów komputerowych. Jego obszar zainteresowań to: routing&switching, bezpieczeństwo teleinformatyczne, telefonia IP, sieci bezprzewodowe oraz wirtualizacja.

Rejestracja na szkolenie:

Wykłady i spotkania będą realizowane w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy Teams.

Na każdy wykład/spotkanie można zarejestrować się niezależnie. Aby wziąć udział w zajęciach, należy przesłać formularz zgłoszenia dostępny w harmonogramie wykładów najpóźniej w dniu poprzedzającym dany wykład.

Osoby, które prześlą zgłoszenie, otrzymają link dostępowy do spotkania na adres e-mail podany w formularzu.

Certyfikat ukończenia:

Trzy wykłady oraz spotkanie z absolwentem składają się na minikurs z zakresu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Osoby, które wezmą udział we wszystkich spotkaniach z cyklu oraz uzyskają pozytywny wynik testu wiedzy udostępnionego po zakończeniu cyklu będą mogły uzyskać zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu.

Udział w kursie jest nieodpłatny.
Szczegółowych informacji udziela biuro projektu:

kontakt@uniwersytet-wirtualny.edu.pl
tel. 0 22 489 64 90/93