Kurs – Internet rzeczy

Młodzieżowa Akademia IT zaprasza na kurs Internet rzeczy

W trakcie szkolenia:

• pozyskasz podstawową wiedzę z zakresu funkcjonowania technologii internetu rzeczy,
  • poznasz możliwości konsumowania danych generowanych przez urządzenia klasy internet rzeczy w szczególności przez rozwiązania chmurowe,
  • zapoznasz się ze środowiskami narzędziowymi i usługowymi do zarządzania urządzeniami internetu rzeczy.

Kurs obejmuje:

• 4 spotkania po 2,5 godziny (3 x 45 min) w formule zdalnej (środowisko Teams)
  • możliwość zadawania pytań po spotkaniu
  • prezentację udostępnioną przez prowadzącego

Wymagania:

• ogólna znajomość głównych technologii informatycznych

Ramowy zakres kursu:

Lp.Zakres
1Pojęcie internetu rzeczy.
2Świat internetu rzeczy. Działanie internetu rzeczy.
3Przypadki zastosowania technologii internetu rzeczy:
– w życiu prywatnym;
– w sferze biznesowej;
– w obszarze bezpieczeństwa (wojsko, policja).
4Wybrane aspekty bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwa świata internetu rzeczy.
5Metody zbierania i przetwarzania danych internetu rzeczy. Wykorzystanie usług chmurowych do realizacji następujących działań:
– zbierania danych internetu rzeczy;
– przetwarzanie danych;
– budowanie hurtowni danych;
– problematyka danych typu Big Data.
6Przyszłość internetu rzeczy.

Harmonogram:

Spotkania będą odbywały się w

termin spotkaniagodzina
29.05.2023 poniedziałek17:00 – 19:30
5.06.2023 poniedziałek17:00-19:30
7.06.2023 środa17:00-19:30
12.06.2023 poniedziałek17:00-19:30

Wykłady poprowadzi dr inż. Dariusz Pałka – wykładowca WWSi, powadzi zajęcia dotyczące bezpieczeństwa systemów informacyjnych, bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz cyberbezpieczeństwa. Zainteresowania z zakresu chmury obliczeniowej przyczyniły się od badania środowisk chmurowych Microsoft Azure oraz Amazon Web Services. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z projektowaniem oraz wdrażaniem systemów informatycznych oraz trzyletnie doświadczenie w pracy przy projektowaniu standardów i architektury cyberbezpieczeństwa w operatorze kluczowych usług RP. Ukończył szereg informatycznych szkoleń specjalistycznych, w tym szkoleń z zrządzania usługami chmurowymi, a także studia Executive Master Business Administration w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz usług cyfrowych. Posiada certyfikat AWS Solutions Architect Associate – Practice (SAA-P01).

Rejestracja na kurs:

Kurs będzie realizowany w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy Teams.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Termin przesłania formularza do 24 maja 2023 r.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane na kurs, otrzymają potwierdzenie na adres e-mail podany w formularzu, a następnie dane dostępu do spotkań.

Certyfikat ukończenia:

Zaświadczenie potwierdzające ukończenie kursu otrzymają uczestnicy, którzy wezmą udział w co najmniej 70% spotkań oraz uzyskają pozytywny wynik testu sprawdzającego wiedzę, który zostanie udostępniony na zakończenie szkolenia.

Udział w kursie jest nieodpłatny.

Szczegółowych informacji udziela biuro projektu:
kontakt@uniwersytet-wirtualny.edu.pl
tel. 0 22 489 64 90/93