Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

10 kwietnia 2024

Zainteresowanie sztuczną inteligencją będzie tylko rosnąć…

Studia AI są coraz bardziej popularne także na polskich uczelniach – już nie tylko amerykańskich, gdzie studiowanie takiej specjalności jest normą. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem “Studia AI także na polskich uczelniach…” (LINK do artykułu) zamieszczonym na stronie Android.com.pl, jednym z najpopularniejszych w Polsce niezależnym portalu o nowych technologiach.

Na studiach magisterskich w WWSI od 3 lat prowadzimy specjalność sztuczna inteligencja/uczenie maszynowe, a na studiach inżynierskich na specjalności inżynieria zasobów informacyjnych data science kształcimy studentów od 4 lat!
Od roku akademickiego 2024/2025 wprowadzamy specjalność Inżynieria sztucznej inteligencji (LINK do strony) na studiach inżynierskich.
Ponadto od 2 lat jako uczelnia uczestniczymy w europejskim projekcie ARISA – AI Skills, którego celem jest opracowanie standardów kształcenia w zakresie kompetencji AI dla profesjonalistów IT.

Jak podał Forbes w artykule opublikowanym pod koniec zeszłego roku (LINK do strony), wpływ przełomowych technologii – w szczególności sztucznej inteligencji – będzie odczuwalny coraz bardziej, przede wszystkim dlatego, iż tempo ich wdrażania przyspiesza. Ta fala cyfryzacji i transformacji wpłynie na wszystkich, nawet tych spoza branż zaawansowanych technologii i stanowisk skoncentrowanych na technologii, gdzie jest to już normą.
Sztuczna inteligencja nie zastąpi miejsc pracy – ale coraz popularniejszy jest pogląd, iż ludzie, którzy potrafią z niej korzystać, zastąpią tych, którzy tego nie potrafią…
Jednak aby w sposób biegły wspomagać się tym narzędziem, trzeba zrozumieć zarówno możliwości, jak i ograniczenia sztucznej inteligencji.

Warto zatem poważnie zastanowić się na zdobyciem dodatkowych umiejętności w tym zakresie.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety: Czy kompetencje AI będą kluczem do sukcesu zawodowego