Wrażenia studentów z pobytu w uczelni partnerskiej

Dwójka studentów WWSI, Celina Czapska i Piotr Krupiński, spędza semestr letni 2023/2024 w naszej uczelni partnerskiej – ESAIP Graduate School of Engineering w Saint-Barthélemy-d’Anjou, we Francji.

Piotr podzielił się swoimi wrażeniami z gronem studentów WWSI podczas spotkania informacyjnego Erasmusa:

Program Erasmus+ stanowi niezrównane doświadczenie, które polecam każdemu studentowi. Moje osobiste doświadczenia z nim są bardzo pozytywne. Proces administracyjny w Warszawie przebiegł bardzo sprawnie, a administracja naszej szkoły była niezwykle pomocna i wspierająca.

W kontekście akademickim, choć wymaga to pracy, wartość zdobywanego doświadczenia jest nieporównywalna z tym, co można osiągnąć studiując w kraju. Interakcja z francuskimi specjalistami w swojej dziedzinie, których nigdy nie spotkałbym zostając w Warszawie, jest nieoceniona.

Obecnie przeżywam intensywność drugiego roku studiów, szczególnie w kontekście wyboru specjalizacji. Choć dla niektórych może to być wymagające, intensywność nauki jest dla mnie na komfortowym poziomie. Zachęcam wszystkich do rozważenia udziału w programie Erasmus+ i kierowania się wyborem uczelni oraz specjalizacji według własnych zainteresowań i motywacji do rozwoju.

Studentów zainteresowanych wyjazdami na studia do naszych partnerskich uczelni, zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie: https://wwsi.edu.pl/studenci/erasmus/dla-studentow/