Bootcampy akademickie dla uczniów zainteresowanych informatyką

Zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy są zainteresowani w przyszłości wyborem kierunku studiów informatyka do udziału w bootcampach akademickich.

Ofertę kierujemy w szczególności do uczniów, którzy będą zdawać maturę w maju 2024 lub 2025 ale już teraz chcieliby spróbować swoich sił na studiach i sprawdzić jak wygląda studiowanie na kierunku informatyka.

Aktualnie prowadzimy rekrutację na bootcamp złożony z dwóch przedmiotów/kursów akademickich:

Architektura systemów komputerowych (36 godz.) – prowadzący Dariusz Chaładyniak [zagadnienia – rozwijane]

Język programowania Python – prowadzący Andrzej Ptasznik [zagadnienia – rozwijane]

INFO o prowadzących [zdjęcie + biogram]

WYGODNA ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Bootcampy są prowadzone w formie:

– niestacjonarnej (zaocznej) – zajęcia odbywają się co dwa tygodnie, w weekendy w godz. 8:00-15:20, według ustalonego planu zajęć [link]

– w trybie hybrydowym (równolegle w siedzibie uczelni oraz w internecie – transmisja w czasie rzeczywistym)

Do uczestnictwa w zajęciach niezbędny jest jedynie dostęp do internetu. Uczestnicy otrzymają konta na platformie Teams.

NOWE DOŚWIADCZENIA

W tej formule uczniowie otrzymują status WOLNEGO SŁUCHACZA studiów inżynierskich na kierunku informatyka w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki i studiują wybrane przedmioty razem ze studentami WWSI.

Uczeń może bez zobowiązań zanurzyć się w „studiowanie” i sprawdzić się w roli studenta informatyki. A jeśli ktoś poczuje się w tej roli dobrze na tyle, aby rozpocząć studia na kierunku informatyka korzyść z udziału w bootcampie będzie podwójna za względu na perspektywę kontynuacji kształcenia …

PERSPEKTYWY

W przypadku podjęcia decyzji o rozpoczęciu studiów uczestnik bootcampu, który ukończy go z wynikiem pozytywnym będzie mógł ubiegać się o uznanie uzyskanych efektów kształcenia na poczet przedmiotów kształcenia realizowanych na pierwszym roku studiów: Język Python – laboratoria i Architektura systemów komputerowych (przedmioty realizowane na drugim semestrze pierwszego roku studiów).

Niezależnie od tego każdy uczestnik bootcampu (wolny słuchacz), który ukończy kurs z wynikiem pozytywnym uzyska ZAŚWIADCZENIE ukończenia dwóch przedmiotów/kursów akademickich z wyszczególnionymi efektami kształcenia, liczbą godzin oraz formą zaliczenia.

REKRUTACJA I OPŁATY

Aby zarejestrować się do udziału w bootcampie należy wybrać w systemie WRK opcję WOLNY SŁUCHACZ. Następnie zostanie przesłany link aktywacyjny i prosty formularz rekrutacyjny do wypełnienia.

Zarejestruj się: System Internetowej Rekrutacji Kandydatów (WRK)

Uczestnicy bootcampu nie składają żadnych dokumentów, a jedynie podpisują umowę o warunkach odpłatności za udział w studiach w trybie „wolnego słuchacza”.

W przypadku osoby niepełnoletniej umowę powinien podpisać rodzić/opiekun prawny. Umowa zostanie udostępniona po rejestracji w systemie WRK.

OPŁATA ZA UDZIAŁ W BOOTCAMPIE (W TRYBIE WOLNEGO SŁUCHACZA)

CzesneTermin płatności
Płatność jednorazowa250,00 PLN5 dni od momentu podpisania umowy