27 maja 2022

Studenci WWSI – motywacje do podjęcia studiów

Przekwalifikowanie, uzupełnienie kwalifikacji, poszukiwanie nowych wyzwań, inne motywacje do podjęcia studiów w Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki?

Analiza profili LinkedIn ostatnich dyplomantów studiów inżynierskich (z 19 i 26 maja) w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki uświadomiła, że coraz częściej studia w naszej Uczelni podejmują absolwenci, którzy ukończyli wcześniej studia magisterskie lub licencjackie w innych szkołach wyższych. Na ogólną liczbę 72 już w chwili obecnej naszych inżynierów informatyków z ostatnich obron aż siedmioro studiowało i uzyskało wcześniej dyplomy na innych kierunkach i uczelniach: Wiktor DmitrukKamil GawronMateusz RaczyńskiPaulina OsińskaMagda MikulskaKrzysztof Rosłaniec oraz Karolina Kuska. Nie jest to trend nowy, do grona naszych multiabsolwentów wcześniej dołączyli między innymi: Agnieszka ŁojszczykGrzegorz Kowalski czy Piotr Wrotek. Z ostatnimi dwoma przeprowadziliśmy na ten temat bardzo interesujące rozmowy dotyczące motywów podjęcia studiów w naszej Uczelni. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że takich osób w historii naszej szkoły było zdecydowanie więcej (nie mamy tu na myśli studiów podyplomowych).

Czy ktoś z nich chciałby się podzielić opinią na temat swoich powodów podjęcia studiów w WWSI? Piszcie na LN, Fb lub na adres: rektorat@wwsi.edu.pl