24 maja 2024

Jakie są najnowsze trendy w branży oprogramowania, IT?

Czy programista będzie miał wszczepiony implant z językiem programowania? Czy będzie pisał kod za pomocą głosu?*

Zachęcamy do obejrzenia i wysłuchania dyskusji na temat trendów w branży oprogramowania prowadzonej w ramach projektu ESSA Software Skills.

Jakie będzie zapotrzebowanie na role programistyczne w ciągu 5 lat? A jak będzie wyglądała edukacja za 5-10 lat? Na te i inne pytania szukało odpowiedzi czterech ekspertów – Andrzej Ptasznik, Michał Sitek (wykładowca i student) oraz absolwenci WWSI Rafał Jaworowski i Jacek Jabłonka. Dyskutowali o rolach zawodowych developerów oprogramowania, o umiejętnościach, które muszą posiadać dzisiaj i w przyszłości, o edukacji developerów i nie tylko, w czasach sztucznej inteligencji.

*cyt. za Jacek Jabłonka LinkedIn