24 maja 2023

ESAIP Staff Week „Keys to Cybersecurity”

Przedstawicielki WWSI, Natalia Stempak i Aleksandra Tkacz-Sawicka, reprezentują naszą Uczelnię na wydarzeniu ESAIP Staff Week ‘Keys to Cybersecurity’ organizowanym przez francuski uniwersytet w Angers ESAIP, École d’Ingénieurs.

Bezpieczeństwo cybernetyczne to jedna ze specjalności ESAIP i jednocześnie jedno z wyzwań współczesnego świata. Spotkanie służyło wymianie doświadczeń i było okazją do skorzystania z dobrych praktyk wszystkich uczestników.

Celem wydarzenia było także nawiązanie relacji międzyuczelnianych z ESAIP oraz innymi instytucjami szkolnictwa wyższego obecnymi na wydarzeniu, m.in.:  Universitat Politècnica de València (UPV), Università degli Studi di Perugia, Hochschule Esslingen – University of Applied Sciences, Cyprus University of Technology, University of Greenwich, Hochschule Bremerhaven, Universidade da Coruña, Vysoké učení technické v Brně, Vilniaus kolegija Elektronikos ir informatikos fakultetas, Prague University of Economics and Business, Ravensburg-Weingarten University of Applied Sciences.

Relacje międzyinstytucjonalne są niezbędne do organizowania wymian studenckich (wyjazdy na studia i praktyki), wyjazdów pracowników naukowych i dydaktycznych oraz budowania długofalowej współpracy międzyuczelnianej dotyczącej tworzenia wspólnych programów studiów czy prowadzenia badań naukowych.