18 lipca 2023

Bądź częścią międzynarodowej społeczności naszej Uczelni – dołącz do programu Study Buddy!

Drodzy Studenci!

Chcielibyśmy zachęcić Was do przyłączenia się do nowej studenckiej inicjatywy na naszej Uczelni, którą jest program Study Buddy.
Ma on na celu zapewnienie opieki i wsparcia studentom zagranicznym, którzy przyjeżdżają na naszą Uczelnię.
To wspaniała okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, wymiany kulturowej i stworzenia wyjątkowych doświadczeń dla naszych gości.

Dlaczego warto wziąć udział w programie?

Poprzez program Study Buddy możecie nawiązać bliskie relacje ze studentami z różnych krajów.
Będziecie mieli okazję odkryć ich kulturę, język i zwyczaje.
W ten sposób możecie wzbogacić swoją wiedzę o świecie, poszerzyć horyzonty, a także otworzyć drzwi do globalnej sieci kontaktów.

Studenci zagraniczni często stają przed wyzwaniem związanym z adaptacją do nowego środowiska.
Jako Study Buddy, możecie pomóc im w tej trudnej przejściowej fazie, oferując wsparcie, pomoc w orientacji na uczelni i w życiu codziennym.
Możecie stać się ich “przewodnikiem” i przyjacielem, który pomoże im czuć się komfortowo i zaaklimatyzować się w nowym miejscu.

Program Study Buddy to doskonała okazja do doskonalenia swoich umiejętności językowych.
Możecie zaproponować naszym Erasmusom tzw. Language tandem, czyli wymianę językową.
Możecie pomóc naszym zagranicznym studentom w doskonaleniu języka polskiego, a w ramach rewanżu otrzymać propozycję nauki ich języka ojczystego.

Biorąc udział w programie Study Buddy, otrzymujecie szansę na stworzenie niezapomnianych wspomnień i przygód.
Bycie swego rodzaju przewodnikiem po własnym mieście i kraju to nowe nastawienie na odkrywanie ciekawych miejsc i udział w niecodziennych wydarzeniach.

WWSI czeka na swych reprezentantów!
Mamy nadzieję, że z radością przyłączycie się do budowania międzynarodowego wymiaru naszej Uczelni.
Dołączcie do nas, pisząc na adres erasmus@wwsi.edu.pl