9 września 2020

Absolwenci WWSI o możliwościach w branży IT

W ramach podsumowania 20 lat działania WWSI, które miało miejsce podczas Konferencji Programowej w Kazimierzu Dolnym, rozmawialiśmy z absolwentami i wykładowcami uczelni o możliwościach zawodowych, jakie stwarza branża IT. Absolwenci wspominali czasy studiów oraz dzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi w zawodzie. Wykładowcy podkreślali specyficzny charakter studiów na kierunku informatyka związany z nieustanną zmianą i rozwojem zarówno po stronie kadry dydaktycznej, jak i studentów. Podjęliśmy także próbę wyobrażenia sobie, jak będzie wyglądało studiowanie za kolejne 10 lat.

Gościliśmy również pierwszych absolwentów studiów anglojęzycznych prowadzonych w WWSI od 2017 roku. Dla nich decyzja o podjęciu studiów w Polsce wiązała się z wieloma wyzwaniami związanymi z funkcjonowaniem w odmiennej kulturze oraz innym systemie kształcenia. Opowiedzieli, w jaki sposób uczelnia wspierała ich podczas studiów oraz w jakim stopniu studia w WWSI przyczyniły się do ukształtowania ich ścieżek zawodowych.