14 października 2024

Europejski Tydzień Kodowania

W dniach od 14 do 27 października 2004 trwa Europejski Tydzień Kodowania.

Europejski Tydzień Kodowania (link)
to oddolna inicjatywa, której główną ideą jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki.

Każdy może zorganizować własne wydarzenie lub wziąć udział w różnych aktywnościach. Każda inicjatywa – nauka kodowania w domu kultury, w placówce oświatowej dla dzieci lub seniorów, może być taką inicjatywą.

Do udziału w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania zaproszone są przede wszystkim szkoły na wszystkich szczeblach kształcenia, a także nauczyciele wszystkich przedmiotów, dzięki którym uczniowie będą mogli skorzystać z możliwości zapoznania się ze światem programowania i kreatywności w świecie cyfrowym. Więcej na temat inicjatywy oraz organizacji własnych wydarzeń podaje strona internetowa skierowana do nauczycieli: https://codeweek.eu/schools