28 sierpnia 2024

Letnia Szkoła Liderów Informatyki WWSI 2024

W sierpniu odbyła się pierwsza Letnia Szkoła Liderów Informatyki WWSI

Warsztaty poprowadzili: Andrzej Ptasznik, Andrew Tuson i Michał Sitek.
W zajęciach uczestniczyli: Marek Sawicki, Konrad Ciastkowski, Mithun N S, Ovie Ovbiye, Piotr Stolarczyk i @Paweł Piłat.

Andrzej Ptasznik poprowadził dwie sesje. Pierwsza poświęcona była omówieniu podstaw uczenia maszynowego oraz jego typów, druga – sieciom neuronowym i problematyce wykorzystania modeli sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na oświatę.

Andrew Tuson skupił się na możliwościach zatrudnienia. Sesje dotyczyły negocjacji biznesowych – jak wygląda proces negocjacji, co składa się na udane negocjacje, przeprowadzono także negocjacje praktyczne. Rozmowy dotyczyły również różnic na rynku pracy IT między Wielką Brytanią a Polską oraz przyszłych wyzwań dla polskich specjalistów IT.

Trzecie warsztaty poprowadzi Michał Sitek – tematem warsztatów była praktyczna implementacja Agile. Po wprowadzeniu teoretycznym nt. sposobów zarządzania projektami w IT, przeprowadzono symulację, planując wycieczkę do Olsztyna metodyką zwinną.

Wszystkie warsztaty kończyły się zajęciami rekreacyjnymi 😉