>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Zobacz ilu kandydatów przyjęły polskie szkoły wyższe na studia informatyczne na rok akademicki 2016/2017

2017-06-30 12:42:11

Liderem polskich uczelni jeśli chodzi o liczbę przyjętych kandydatów na kierunek informatyka od trzech lat niezmiennie pozostaje Politechnika Wrocławska. W roku 2016/2017 3 wydziały Politechniki Wrocławskiej: Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Wydział Elektroniki oraz Wydział Informatyki i Zarządzania przyjęły łącznie 1157 kandydatów.

Najtrudniej na informatykę ponownie było dostać się na Politechnikę Warszawską, gdzie o jeden indeks ubiegało się ponad 10 kandydatów.

Najpopularniejszymi szkołami niepublicznymi wybieranymi przez przyszłych studentów informatyki po raz kolejny były dwie uczelnie warszawskie: Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki oraz PJATK, które łącznie przyjęły na studia informatyczne 1441 kandydatów.

Szczegóły patrz tabela:

Liczba kandydatów na kierunek informatyka w roku akademickim 2016/2017 (pdf)