>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Zapraszamy do Pracowni Bez Barier, nowoczesnej pracowni dla osób niewidomych i słabowidzących

2010-03-22 11:39:03

Od 22 marca br. w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki funkcjonuje nowoczesna pracownia komputerowa, dostosowana do potrzeb osób niedowidzących i niewidomych, chcących rozwijać swoją wiedzę. Bezpłatna pracownia jest dostępna nie tylko dla studentów uczelni, ale dla wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z zasobów edukacyjnych WWSI.

Dzięki nowoczesnemu sprzętowi zastosowanemu w Pracowni Bez Barier osoby niedowidzące i niewidome mogą bez przeszkód korzystać z komputerów z oprogramowaniem do syntezy mowy. Zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają na wydruk tekstów brajlowskich, korzystanie z kserokopiarki, syntezatorów mowy, powiększalników, Internetu oraz udział w formach dyskusyjnych. Naszym celem było stworzenie miejsca, dzięki któremu osoby niepełnosprawne będą miały taką samą szansę na zdobywanie wiedzy jak inni – mówi Rektor WWSI, Andrzej Żyławski.- Chcąc umożliwić osobom spoza WWSI łatwy i przyjazny dostęp do zasobów laboratorium, pracujemy nad stworzeniem autorskiego modułu informatycznego, za pomocą którego będzie możliwa elektroniczna rezerwacja stanowiska, dostęp do materiałów zgromadzonych na serwerze i udział w forach dyskusyjnych.

Pracownia Bez Barier powstała w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.
Ma ona na celu ułatwienie rozwoju i podnoszenia kwalifikacji osób niepełnosprawnych. Pracownia będzie otwarta w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.projektyefs.wwsi.edu.pl i pod numerem telefonu:  22 489 64 44.