>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Wyniki finału konkursu Imagine Cup 2009

Wyniki finału konkursu Imagine Cup 2009

2009-05-21 15:00:01

W dniach 12-13.maja w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały konkursu Imagine Cup z zakresu tworzenia oprogramowania. W dniu 12.05 (wtorek) przed komisją prezentowało się 10 zespołów - finalistów (niestety żaden z nich nie wywodził się z WWSI). Komisja wybrała 5 zespołów, które prezentowały swoje rozwiązania następnego dnia, tj. 13.05 - środa. Następnie komisja udała się na obrady i ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji ImagineCup:

- I miejsce - DemosceneSpirit (Uniwersytet im.Mickiewicza, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Medyczna) - system wpierający badanie pulsu dziecka i kobiety w ciąży

- II miejsce - kamuflaże (Uniwersytet im. Mickiewicza) - system dla niewidomych analizujący zapis nut na pięciolinii, odsłuchania muzyki i/lub wydruku na papierze w języku Braille'a.

- III miejsce - NosoiFighters (WAT) - system przewidujący możliwości rozprzestrzeniania się pandemii na wybranej populacji ludzi.

- 2 x IV miejsce

- RHEA (Politechnika Białostocka) - system umożliwiający analizowanie zdrowia dziecka i wykrywający pewne anomalie rozwojowe

- FTeams (Łódź) - system nauczania na odległość wykorzystując m.in. sieć GSM.

Komisja Imagine Cup w podsumowaniu oznajmiła, iż poziom zaawansowania tworzonych projektów z roku na rok jest coraz wyższy.