>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Wynagrodzenia naszych studentów, wysokie czy niskie?

Wynagrodzenia naszych studentów, wysokie czy niskie?

2018-05-07 11:20:38

Wynagrodzenia studentów II roku studiów magisterskich WWSI - kwiecień 2018

W kwietniu 2018 wśród studentów II roku studiów magisterskich został przeprowadzony sondaż dotyczący wysokości ich wynagrodzeń całkowitych brutto. Wszyscy studenci studiów magisterskich legitymują się dyplomem ukończenia studiów I stopnia (inżynierskich lub licencjackich) oraz kilkuletnim stażem pracy. Miesięczne wynagrodzenie całkowite brutto w badanej grupie (mediana) wynosi 7081 zł. Co drugi student otrzymuje wynagrodzenie od 5459 PLN do 8516 PLN. 25 % zarabia poniżej 5459 PLN brutto. Zarobki powyżej 8516 PLN brutto otrzymuje grupa 25% najlepiej opłacanych studentów II roku studiów magisterskich niestacjonarnych WWSI. Poniżej przedstawiamy porównanie informacji o wynagrodzeniach studentów II roku studiów magisterskich niestacjonarnych WWSI z wynagrodzeniami informatyków wg. Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń prowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak (styczeń 2018).

Porównanie wynagrodzeń studentów WWSI oraz wynagrodzeń dla stanowiska informatyk ogólny (Sedlak&Sedlak)

25% zarabia poniżej mediana 25% zarabia powyżej
wynagrodzenie całkowite WWSI 5459 7081 8516
wynagrodzenie całkowite Sedlak &Sedlak
Informatyk ogólny 3040 3956 5275

Żródło: https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-informatyk-stanowisko-ogolne, WWSI: sondaż studentów II roku studiów magisterskich niestacjonarnych.

Różnice na korzyść studentów WWSI powyższym zestawieniu można tłumaczyć faktem pracy w Warszawie, gdzie wynagrodzenia informatyków należą do najwyższych w Polsce oraz posiadanymi specjalizacjami uzyskanymi w czasie studiów, które uprawniają do zajmowania stanowisk specjalista, starszy specjalista oraz stanowisk kierowniczych IT.

Raport "WYNAGRODZENIA W BRANŻY INFORMATYCZNEJ W 2017 ROKU" można znaleźć pod adresem: Wynagrodzenia_w_branży_IT_2017_podsumowanie