>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> WWSI rozwija ofertę dydaktyczną

WWSI rozwija ofertę dydaktyczną

2009-07-17 14:50:14

Informujemy, że Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w oparciu o dotacje z Unii Europejskiej w najbliższym czasie podejmie działania zmierzające do dostosowania swojej oferty dydaktycznej do dynamicznie zmieniających się realiów. Pierwszy z projektów rozwojowych dotyczy oferty dydaktycznej i podnoszenia kompetencji wykładowców w WWSI. Dla studentów naszej Uczelni oznacza to m.in.: rozszerzenie treści specjalizacyjnych o zajęcia w j. angielskim; kształcenie osób spoza społeczności akademickiej jako „Kuźnia Technologiczna” – przyjmująca postać kursów specjalistycznych, otwartych wykładów popularnonaukowych czy Letnich Szkół IT dla osób niepełnosprawnych oraz nauczycieli informatyki; spotkania z trzema wybitnymi naukowcami w dziedzinie informatyki z kraju i/lub z zagranicy; na rzecz osób niepełnosprawnych przewidziano Pracownię Bez Barier – możliwość korzystania ze sprzętu komputerowego dostosowanego pod każdym względem do ich niepełnosprawności; w zakres niniejszego projektu wchodzi również podnoszenie kompetencji kadry dydaktycznej WWSI.

Celem drugiego projektu jest dostosowanie oferty edukacyjnej WWSI do potrzeb rynku pracy („Z teorią w praktykę – program rozwoju oferty dydaktycznej WWSI we współpracy z pracodawcami”). Po pierwsze będzie to realizacja nowej specjalności na studiach I stopnia – Bezpieczeństwo Systemów Informatycznych; po drugie, odbędzie się cykl zajęć dla studentów I roku z zakresu matematyki i fizyki; projekt obejmuje współpracę Uczelni ze środowiskiem pracodawców, w ramach którego odbędzie się konkurs na pracę pt. „Najciekawsze praktyki zawodowe” (10 laureatów otrzyma stypendia w wysokości 1000zł) oraz fora dyskusyjne dla środowiska pracodawców i środowiska akademickiego; równie interesującym punktem projektu będą szkolenia dla studentów i absolwentów Uczelni z zakresu technik autoprezentacji, przygotowywania dokumentów aplikacyjnych, aktywnego poszukiwania pracy, itp., można będzie skorzystać z dyżurów ekspertów z działów HR w wiodących firmach IT.

Mamy nadzieję, że podjęte przez nas działania spotkają się z uznaniem studentów i absolwentów WWSI, jako sympatyków informatyki, chcących wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności.