>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Warszawskie Dni Informatyki 2011

Warszawskie Dni Informatyki 2011

2011-03-28 11:25:46

W dniach 30-31 marca na Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbędzie się kolejna edycja największej darmowej, studenckiej konferencji w Warszawie dotyczącej branży IT – Warszawskie Dni Informatyki 2011. Wydarzenie organizowane jest przez 8 kół naukowych z warszawskich uczelni politechnicznych i uniwersyteckich: Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych, Szkoły Głównej Handlowej, Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania oraz Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, przy wsparciu sponsorów - Asseco Poland, programu Grasz o staż, Miasteczka Multimedialnego, Accenture oraz głównego patrona merytorycznego - Microsoft Polska.

Konferencja jest darmowa, wystarczy zarejestrować się na stronie www.warszawskiedniinformatyki.pl, a po otrzymaniu formularza wziąć udział w konkursach organizowanych przez naszych sponsorów, w których nagrodami są Xbox z kinectem, netbooki, profesjonalny aparat cyfrowy oraz przejażdżka Lamborghini Gallardo. Dla wszystkich uczestników przygotowane zostaną giftbagi z koszulką WDI, smyczą oraz dla pierwszych osób pendrivem w innowacyjnej formie karty. Tak samo jak przy poprzedniej edycji będziemy wszystkich przybyłych z chęcią częstować pizzą podczas przerwy obiadowej.

Prelekcje pierwszego dnia dotyczyć będę biznesu i sposobów prowadzenia własnej firmy oraz prezentacji siebie na rynku pracy, drugi dzień poświęcony będzie zagadnieniom z dziedziny informatyki, nowinkom technicznym i programowaniu gier. Nie zabraknie także inicjatywy studenckiej – przedstawiciele kół będą mierzyć się w ramach sesji Speaker Idol.

Ponadto podczas trwania WDI 2011 odbędzie się Giełda Pracy Młodych Profesjonalistów, gdzie każdy z uczestników otrzyma niepowtarzalną szansę na wzięcie udziału w rekrutacji prowadzonej przez szereg wystawiających się tam firm. Dodatkowo przygotowane zostaną także stanowiska z Xbox 360 dające możliwość zmierzenia się z innymi uczestnikami wydarzenia w rywalizacji podczas konkursu gier prowadzonego podczas trwania wydarzenia. Z chęcią zaprosimy wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji do klubu Remont na afterparty.

Relacja z konferencji podobnie jak w poprzednim roku będzie transmitowana na żywo w Internecie, co pozwoli osobom z miast oddalonych od Warszawy na obejrzenie wszystkich naszych prelekcji.