>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Studia anglojęzyczne w WWSI

Studia anglojęzyczne w WWSI

2009-07-17 15:48:19

Zachęcamy wszystkich kandydatów na studia inżynierskie do rozważenia możliwości podjęcia studiów w tzw. nitce anglojęzycznej. Od dwóch lat realizujemy konsekwentne prace zmierzające do wprowadzania do programu studiów zajęć prowadzonych w języku angielskim, jako zajęć fakultatywnych. W najbliższym roku akademickim w języku angielskim będą prowadzone laboratoria komputerowe z przedmiotów: network technologies oraz programming languages & paradigms. W następnych dwóch latach planujemy wprowadzić kolejne 6 modułów fakultatywnych zajęć realizowanych w języku angielskim.

Ponadto na zaproszenie Uczelni w roku akademickim 2010/2011 będziemy gościć 3 profesorów (visiting proffesors) renomowanych Uczelni amerykańskich i brytyjskich, którzy również będą prowadzić zajęcia fakultatywne z różnych dziedzin informatyki. Tak, więc w ciągu najbliższych trzech lat każdy student będzie miał możliwość skorzystania z możliwości rozwijania swoich „language skills” w bezpośrednim kontakcie w polskimi wykładowcami przedmiotów informatycznych jak również z „native speakers.

Przypominamy, że w ubiegłym roku Komisja Europejska przyznała Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki Rozszerzoną Kartę Uczelni Erasmusa (Erasmus University Charter – Extended) ważną do 2014 roku, otwierającej studentom naszej Uczelni szerokie możliwości korzystania ze stypendiów finansujących pobyty na zagranicznych uczelniach oraz w zagranicznych firmach informatycznych.

Szczegółowe informacje o tej formie studiów mogą Państwo uzyskać w Biurze Rekrutacji oraz na naszych stronach www. Zapraszamy.