>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Spotkanie z przedstawicielami firmy CD Projekt

Spotkanie z przedstawicielami firmy CD Projekt

2011-11-10 12:52:31

Spotkanie studentów i absolwentów naszej Uczelni z przedstawicielami największego polskiego developera gier komputerowych odbyło się w siedzibie WWSI we wtorek 8 listopada br.

Firmę CD Projekt reprezentował Pan Michał Gembicki, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu firmy wraz z przedstawicielami studia CD Projekt Red oraz firmy zależnej GOG.com. Przed warsztatem zaproszeni goście odbyli krótkie spotkanie z jego Magnificencją Rektorem WWSI Panem Andrzejem Żyławskim, na którym mieli okazję bliższego zapoznania się z działalnością Szkoły oraz jej planami na przyszłość. Dla władz Uczelni było ono jednocześnie okazją do odświeżenia i pogłębienia swojej wiedzy na temat funkcjonowania polskiego rynku elektronicznej rozrywki.

Wizyta przedstawicieli firmy z branży gier komputerowych spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, czego wyrazem była ponad 30 osobowa frekwencja. Jako pierwszy glos zabrał Pan Michał Gembicki, który opowiedział o strukturze firmy, wynikach finansowych, strukturze akcjonariatu oraz ambitnych planach spółki na najbliższą przyszłość. Jako kolejny zaprezentował się Pan Grzegorz Rdzany sprawujący funkcję szefa programistów studia Cd Projekt Red, producenta gry Wiedźmin i Wiedźmin II. W swojej prezentacji Pan Grzegorz skupił się na przybliżeniu studentom charakterystyki pracy w firmie, możliwych ścieżkach kariery oraz wymaganiach stawianym kandydatom na poszczególne stanowiska. Jako ostatnia zabrała głos Pani Magdalena Oracz-Chomiuk reprezentująca firmę GOG.com, która zajmuje się dystrybucją oraz dostosowywaniem do najnowszych platform sprzętowych starszych gier komputerowych. Wraz z Panem Pawłem Czopą, szefem programistów GOG, przedstawiła studentom kwestie związane z przebiegiem procesu rekrutacji. Opowiedziała też o wyjątkowo przyjaznej atmosferze panującej w firmie, która wzorując się na firmie Google za nic ma sztywne, korporacyjne zasady pracy. Przedstawiciele firmy przekazali bardzo atrakcyjny obraz, nowoczesnego pracodawcy, ceniącego indywidualizm i kreatywność swoich pracowników. Dowodem na to były liczne pytania ze strony studentów, na które wyczerpująco odpowiadali zaproszeni goście.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działania „Dyżury ekspertów działów HR firm IT” projektu pn. „Z teorią w praktykę – program rozwoju oferty dydaktycznej WWSI we współpracy z pracodawcami”.

Michał Przybysz