>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Spotkanie Rektora WWSI z Dyrektorem Generalnym Microsoft Polska

Spotkanie Rektora WWSI z Dyrektorem Generalnym Microsoft Polska

2009-07-16 11:09:05

W dniu 15 lipca w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki odbyło się spotkanie Rektora Uczelni z Panem Jackiem Murawskim, Dyrektorem Generalnym Microsoft Polska. W spotkaniu wziął również udział Pan Jan Sokalski – członek Konwentu Uczelni ds. kontaktów z rynkiem pracy. Spotkanie miało na celu omówienie kilku ważnych spraw dotyczących Uczelni.
Rektor poinformował o nagrodzie przyznanej dla WWSI przez Polski Związek Pracodawców Prywatnych Informatyki i Telekomunikacji –  new@poland w kategorii e-społeczeństwo za projekt Polska Wszechnica Informatyczna. Przedstawiony został aktualny stan zaawansowania prac w projekcie Informatyka+. Nie pominięte zostały tematy związane z planami organizacyjnymi Uczelni na rok akademicki 2009/10, jak: studia inżynierskie (I stopnia) z novum w postaci studiów anglojęzycznych, znaczne poszerzenie oferty w zakresie studiów magisterskich (II stopnia) – specjalność informatyczne systemy zarządzania, podyplomowych oraz w zakresie kształcenia ustawicznego (life long learning) – szkolenia w zakresie – Akademii Baz Danych (MS SQL) oraz  Akademii Microsoft W2K8. Omówiono plany powrotu do działań pod uznaną marką Mila College – dla celów kształcenia na odległość (studia podyplomowe), kształcenia ustawicznego – life long learning (absolwenci) oraz studiów anglojęzycznych (obcokrajowcy).
Pan Murawski zaoferował dodatkowe 6 bezpłatnych miejsc dla studentów WWSI w Microsoft Technology Summit 2009, które odbędzie się w dniach  29-30 września br.  Dyrektor Generalny Microsoft  Polska z zadowoleniem przyjął deklarację Rektora o możliwości włączenia się społeczności WWSI w organizację przyszłorocznego konkursu Imagine Cup, który odbędzie się w Warszawie.
W kolejnym punkcie spotkania zostały zaprezentowane zamierzenia związane z obchodami 10 jubileuszowego roku działalności WWSI (dawniej Mila College) oraz plany rozbudowy siedziby Uczelni.
Na koniec poddano pod dyskusję dwa granty unijne przyznane na rozwój potencjału dydaktyczno-naukowego oraz na wzmocnienie współpracy z rynkiem pracy dla naszej Uczelni.
Obie strony bardzo dobrze oceniły dotychczasowy stan współpracy i jej perspektywy.
Warto podkreślić, że było to kolejne już trzecie spotkanie kierownictwa Uczelni z członkami Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki – dyrektorami generalnymi czołowych firm IT w ostatnim miesiącu.

Zobacz również: Spotkania władz Uczelni z Dyrektorem Generalnym IBM Polska oraz Hewllet-Packard Polska