>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Seminarium Kadry Dydaktycznej i Konwentu naszej Uczelni - 7-10 września 2006

Seminarium Kadry Dydaktycznej i Konwentu naszej Uczelni - 7-10 września 2006

Tradycyjne wrześniowe Seminarium Kadry Dydaktycznej Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w tym roku miało miejsce w Wilnie. Cztery spędzone wspólnie dni dzieliliśmy pomiędzy zajęcia w ramach Seminarium a zwiedzanie miasta, które okazało się miejscem dość egzotycznym z punktu widzenia przeciętnego Polaka. Wprawdzie wszędzie wokół słychać polską mowę (obecnie Polacy stanowią 20 % mieszkańców Wilna) jednak czas tutaj jakby wolniej płynie niż w Warszawie.

Oprócz obowiązkowych pozycji znajdujących się w programie zwiedzania każdej wycieczki z Polski, czyli: Kaplicy w Ostrej Bramie, Cmentarza na Rossie czy podziwiania panoramy miasta z Góry Giedymina i Góry Trzech Krzyży w programie zwiedzania znalazły się świątynie różnych wyznań. Wilno jest miastem wielokulturowym a sąsiadujące ze sobą krzyże kościołów katolickich, synagog oraz kopuły prawosławnych cerkwi tworzą niepowtarzalny klimat. Z wieloma z tych miejsc związane są legendy obfitujące w cudowne zdarzenia. Ta obfitość „cudów” stanowiła nie lada wyzwanie dla naszych z gruntu racjonalnych umysłów. Podobnie zresztą jak tradycyjna kuchnia litewska okazała się dużym wyzwaniem dla naszych podniebień.

Tematem tegorocznego Seminarium było podsumowanie kończącego się roku akademickiego oraz zaplanowanie pracy uczelni na rok 2006/2007. Niezwykle miłym akcentem było dla wszystkich ogłoszenie wyników ankiety oceniającej uczelnię przeprowadzonej wśród absolwentów, która pokazała, że uczelnia jest bardzo pozytywnie postrzegana przez samych absolwentów oraz cieszy się dobrą opinią wśród ich pracodawców.

Prace odbywały się również w grupach - w ramach Zakładów. Jak się okazało pracownicy poszczególnych zakładów zdążyli się już ze sobą świetnie zintegrować, co zaowocowało podczas wieczoru karaoke, kiedy to Zakłady przekształciły się w doskonale zgrane grupy wokalno-taneczne. Bezkonkurencyjny okazał się Zakład Systemów Informatycznych pod kierownictwem dr hab. Dariusza Chaładyniaka.

W drodze powrotnej zdążyliśmy jeszcze zwiedzić dawną rezydencję Wielkich Książąt Litewskich w Trokach. Ten średniowieczny kompleks zamkowy jest współczesną rekonstrukcją średniowiecznej budowli, co niestety widać na pierwszy rzut oka, warto go jednak odwiedzić choćby ze względu na jego niezwykle malownicze położenie na wyspie.

W Trokach pożegnaliśmy się z Litwą. Podróż autokarem do Warszawy trwała wystarczająco długo, żeby wszyscy zdążyli ochłonąć z wrażeń i pozytywnie nastawić się do poniedziałkowego poranka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu