>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Profesor Jerzy Grzymała-Busse z Uniwersytetu w Kansas w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki

2010-11-10 14:49:04

W dniach od 10 do 20 października br. gościł u nas pierwszy w historii Uczelni profesor wizytujący - prof. Jerzy Grzymała – Busse z Uniwersytetu w Kansas (USA). Profesor Grzymała – Busse brał między innymi udział w konferencji z okazji 10-lecia WWSI oraz poprowadził cykl wykładów dla członków społeczności akademickiej WWSI. W trakcie swoich wystąpień na konferencji opowiedział o kształceniu informatyków w uczelniach amerykańskich oraz o działalności studenckich kół naukowych. Dwudziestogodzinny wykład był poświęcony zagadnieniu eksploracji danych niezupełnych. W wykładzie, który miał charakter fakultatywny brało udział 18 studentów. 15 z nich zdecydowało się przystąpić do zaliczenia wykładu, wszyscy uzyskali pozytywne oceny, dwóch otrzymało oceny bardzo dobre, czterech ocenę 4,5, dwóch ocenę 4, czterech 3,5, trzech ocenę 3. Pan profesor Grzymała –Busse w swoim liście adresowanym do Pana Rektora bardzo pozytywnie wyraził się o studentach naszej Uczeni, stwierdzając, że ich zaangażowanie oraz wiedza w niczym nie odbiegają, od studentów University of Kansas. Filmowe relacje z pobytu prof. Grzymała – Busse w naszej Uczelni możecie Państwo znaleźć pod linkami:

Jerzy W. Grzymala-Busse, Professor
Department of Electrical Engineering and Computer Science University of Kansas 3014 Eaton Hall 1520 W. 15th St., 2001 Lawrence, KS 66045-7621 USA

Przypominamy, że w dniach 6-12 grudnia 2010 będziemy gościć w Uczelni kolejnego profesora wizytującego – Przemysława Bakowskiego z Uniwersytetu w Nantes we Francji. Prof. Bakowski poprowadzi wykład na temat gospodarki cyfrowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w wykładzie, o niezwykle ciekawej i aktualnej tematyce. Udział w wykładzie to również okazja do poprawy swoich kompetencji językowych, jako, że wykład będzie prowadzony w języku angielskim (prezentacje oraz dyskusje w czasie wykładu w języku polskim). Przypominamy, że wykład ma charakter otwarty i udział w nim w zależności od wyłącznej decyzji każdego uczestnika może, ale nie musi kończyć się zaliczeniem na ocenę. Więcej informacji na temat wykładu: