>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Prof. Zenon Gniazdowski w Senacie RP

Prof. Zenon Gniazdowski w Senacie RP

2012-04-19 11:46:28

Panel rektorski – Warszawskie Dni Informatyki 2012
Jednym z wydarzeń tegorocznych Warszawskich Dni Informatyki był panel rektorski, w którym naszą Uczelnię reprezentował prof. Zenon Gniazdowski. Informacje na temat panelu przedstawiamy poniżej:
Data i miejsce panelu rektorskiego

• 26 marca 2012, Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Temat przewodni Panelu Rektorskiego:
Innowacyjność. Dlaczego wspaniali polscy studenci nie tworzą globalnych firm informatycznych.”
W panelu, uczestnicy odpowiadali na następujące pytania:

• Dlaczego polscy studenci informatyki, którzy zdobywają nagrody na światowych konkursach nie budują firm o światowym znaczeniu?
  • Czy udział teleinformatyki w gospodarce narodowej (w PKB) i w zatrudnieniu jest już na poziomie europejskim? IT to jeszcze branża czy już przemysł?
  • Czy dobrze rozumiemy innowacyjność?
  • Czy będziemy tylko konsumentami wysokich technologii (jak informatyka), czy też staniemy się eksporterami wysokich technologii?
  • Czy Sejm, Senat lub Rząd mają/mogą mieć wpływ na pozytywną przemianę Polski w stronę gospodarki opartej na wiedzy?
  • Czy uczelnie mają/mogą mieć wpływ na pozytywną przemianę Polski w stronę gospodarki opartej na wiedzy

Zaproszeni uczestnicy:
Gospodarz panelu prof. Marek Rocki, Senator Rzeczypospolitej Polskiej

• JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow
  • JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. Włodzimierz Kurnik
  • JM Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. Alojzy Szymański
  • JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej prof. Adam Budnikowski
  • JM Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej gen. bryg. prof. Zygmunt Mierczyk
  • JM Rektor Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki Andrzej Żyławski
  • JM Rektor Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych Jerzy Paweł Nowacki
  • JM Rektor Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania prof. Maciej Krawczak
  • P. Paweł Ciesielski – Prezes Zarządu Asseco Corporate Ventures
  • P. Sławomir Lubak – Senior Executive/Partner Accenture
  • P. Marcin Zygmanowski – Senior Executive/Partner Accenture
  • P. Tomasz Bejm – Partner zarządzający Grupą Doradztwa Technologicznego, PricewaterhouseCoopers Polska

1
Uczestnicy panelu rektorskiego WDI 2012, Senat RP, trzeci od prawej prof. Zenon Gniazdowski.

2

Pan Prof. Zenon Gniazdowski – WWSI oraz Pan Paweł Ciesielski - Prezes Zarządu Asseco Corporate Ventures