>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Prof. Włodzimierz Zadrożny z IBM Thomas J. Watson Research Center wkrótce w WWSI!

2012-04-25 10:50:17

Szanowni Państwo,

Na zaproszenie JM Rektora Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki – Pana Andrzeja Żyławskiego oraz Dyrektora Generalnego firmy IBM  Polska Sp. z o.o. – Pani Anny Sieńko, w WWSI będzie gościł prof. Włodzimierz Zadrożny z IBM Thomas J. Watson Research Center. Profesor jest jednym z czołowych twórców maszyny Watson. Maszyna wykonuje do 80 bilionów operacji na sekundę, 2800 procesorów i 16TB pamięci operacyjnej jest jej siłą napędową. Watson pokonał dwóch dotychczasowych mistrzów amerykańskiej gry Jeopardy! (polski odpowiednik gry Va Banque). Profesor Zadrożny jest współautorem ponad 40 patentów oraz 50 referatów.

Jego obecność w naszej Uczelni będzie związana z cyklem spotkań edukacyjnych, zorganizowanych w ramach jednego z projektów unijnych Uczelni 20-godzinny wykład na temat Przetwarzania języka naturalnego i jego zastosowań, będzie miał charakter otwarty i nieodpłatny. W wykładach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Zajęcia będą się odbywały w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki w terminie 10-14 maja 2012 roku. Zostaną przeprowadzone w języku angielskim. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem strony internetowej http://akademiaitefs.wwsi.edu.pl/c/wszechnica-miedzynarodowa.html, na której znajdą Państwo również sylabus oraz harmonogram zajęć.

Wszystkim osobom, które wezmą udział w programie wystawimy zaświadczenia o udziale w wykładach prof. Zadrożnego. Udział w wykładach to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego spotkania z wybitnym naukowcem.

Więcej o informacji o maszynie Watson  zajdą Państwo na stronie: http://www.engadget.com/2011/01/13/ibms-watson-supercomputer-destroys-all-humans-in-jeopardy-pract/

Patronat medialny: