>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Polsko-japońska współpraca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki

Polsko-japońska współpraca Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki

2014-05-12 11:37:29

We wrześniu 2013 roku Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki odwiedził były Minister Spraw Wewnętrznych oraz Telekomunikacji Japonii Pan Shinji Tarutoko wraz z szefem japońskiej firmy informatycznej Rococo, Panem Kazuhiko Hasegawa. Uczelnia nawiązała współpracę z firmą Rococo, polegającą na sfinansowaniu jej absolwentom, studiów magisterskich na prestiżowym tokijskim Uniwersytecie Waseda oraz - po ich ukończeniu - 3 letni kontrakt w firmie. Korzyści płynących z programu jest bardzo wiele, przede wszystkim jest to szansa na studiowanie na jednym z bardziej prestiżowych japońskich Uniwersytetów, ponadto firma pokrywa koszty codziennego życia, daje możliwość odbycia praktyk podczas studiów i zapewnia po zakończeniu nauki, kontrakt w jednej ze swoich siedzib w Japonii, Chinach lub na Filipinach.

Proces rekrutacyjny rozpoczął się od rozwiązywania testów z obszaru zagadnień informatycznych oraz ze znajomości języka angielskiego, kolejnym etapem była rozmowa kwalifikacyjna. W wyniku pierwszych działań rekrutacyjnych do programu firmy Rococo, wytypowano pierwszą osobę, studentkę studiów magisterskich. Wkrótce zmagania kolejnych kandydatów, życzymy im powodzenia.

Fot. Spotkanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki Prof. Osamu Yoshie, Waseda University & Andrzej Żyławski, Prezydent WWSI
Fot. Spotkanie w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki
Prof. Osamu Yoshie, Waseda University & Andrzej Żyławski, Prezydent WWSI