>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie pamięci

Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie pamięci

2011-11-10 11:18:26

W dniach 10-15 września 2011 roku w naszej Uczelni gościliśmy 25-cio osobową grupę studentów z Tel Aviv University w Izraelu, biorących udział w studenckiej wymianie polsko – izraelskiej wspieranej przez projekt „Polscy Sprawiedliwi – Przywracanie pamięci”, www.sprawiedliwi.org.pl, prowadzonej przez Muzeum Historii Żydów Polskich, przy wsparciu Stowarzyszenia ŻIH.

Projekt miał na celu umożliwienie młodym ludziom poznania wielowątkowej polsko-żydowskiej historii i współczesnej kultury Polski i Izraela.

W trakcie warsztatów studenci z Izraela i Polski koncentrowali się na współczesnych interpretacjach przeszłości, których efektem są cztery filmy dokumentalne.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do zapoznania się z obszerną relacją znajdującą się na stronie: