>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Od Studenta do specjalisty Business Intelligence

Od Studenta do specjalisty Business Intelligence

2011-12-13 15:46:16

W dniu 8 grudnia 2011 r. w WWSI odbyła się III edycja konferencji pn. „Od studenta do specjalisty Business Intelligence”, która poświęcona była zagadnieniom baz danych i analityki biznesowej.

Konferencja ze względu na swą tematykę wzbudziła duże zainteresowanie wśród studentów kierunków informatycznych, dzięki czemu mieliśmy przyjemność gościć ponad 120 osobową grupę uczestników z różnych części kraju.

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym powitaniem uczestników przez Jego Magnificencję Rektora WWSI Pana Andrzeja Żyławskiego, który opowiedział o aktualnych wydarzeniach z życia Uczelni oraz przytoczył ciekawe wyniki badań dotyczące sytuacji na krajowym rynku IT. Wykład otwierający konferencję pt ”Systemy klasy BI platformą efektywnego współdziałania współczesnych organizacji” wygłosił dr hab. inż., prof. WWSI i WAT Pan Piotr Zaskórski.

Kolejnymi prelegentami byli:  mgr inż. Marcin Szeliga, który podzielił się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami z wykorzystaniem narzędzi Data Mining servera do diagnozowania i monitorowania białaczek oraz mgr inż. Grzegorz Stolecki z prelekcja na temat „Data Quality Services w SQL Server 2012”. Pierwszą cześć konferencji zakończyła prelekcja mgr Włodzimierza Bielskiego, który przybliżył uczestnikom zagadnienia dotyczące trybu tabelarycznego w Analysis Services 2012.

Druga cześć konferencji rozpoczęła się wystąpieniem mgr inż. Andrzeja Ptasznika, wykładowcy WWSI, na temat transakcji rozproszonych z wykorzystaniem usługi Service Broker w SQL Server 2008. Wykładem kończącym konferencję była prelekcja mgr inz. Pawał Potasińskiego o tajemniczo brzmiącym tytule „Władcy Danych –wykorzystanie Master Data Services do zapanowania nad wszechobecnym chaosem”.

Po każdym wystąpieniu odbywała się dyskusja, w ramach której prelegenci odpowiadali na wiele szczegółowych pytań zadawanych przez uczestników. Konferencja była niepowtarzalną okazją do wysłuchania na żywo i porozmawiania z wysokiej klasy specjalistami w dziedzinie Bussines Intelligance docenionymi przez firmę Microsoft tytułami MVP -Most Valuable Person.

W konferencji uczestniczyły 123 osoby reprezentujące następujące uczelnie: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa im.prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Lubelska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Akademia Obrony Narodowej, Politechnika Poznańska,  Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Prezentacje prelegentów udostępnione zostały pod adresem www.konferencjabi.wwsi.edu.pl

Materiał filmowy z konferencji udostępniony zostanie w Wideogalerii WWSI już w najbliższy poniedziałek.