Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Ochrona za darmo c.d.

Ochrona za darmo c.d.

W poprzedniej notatce zwróciliśmy uwagę na artykuł Łukasza Bigo w czerwcowym numerze PC Word Komputer. Autor pisze o bezpłatnych, bardzo pożytecznych programach firmy Comodo dostępnych w angielskiej wersji językowej.

Przytoczyliśmy opis możliwości i pozytywną opinię o Comodo AntiSpam Desktop Edition 2005 – filtrze antyspamowym, Comodo AntiVirus 1.1 Beta i Comodo Backup 1.0.0.1.

Firma ta oferuje także Comodo i-Vault – menedżer haseł, który może się przydać do bezpiecznego przechowywania numerów kart bankowych. Ułatwia logowanie do różnych serwisów WWW. Przy pierwszym uruchomieniu programu trzeba wybrać hasło dostępu do danych i-Vault. Oprócz nazw użytkownika i haseł można też przechowywać numery seryjne oprogramowania lub numery kart płatniczych, ale z dużą ostrożnością (w postaci zaszyfrowanej).

Program zapewnia ochronę przed próbami niepowołanego wglądu w poufne dane. Np. gdy użytkownik nie korzysta przez jakiś czas z aplikacji, dostęp do danych zostaje zablokowany.

Program ma też funkcję generowania haseł trudnych do złamania składających się z cyfr liter i znaków specjalnych i dowolnej długości. Oczywiście program może je zapamiętać.

Informacje na ten temat znajdziesz pod adresem http://www.comodo.com/products/i-vault .

Comodo Verification Engine – po zainstalowaniu w systemie pojawia się dodatkowa warstwa ochronna, która ma za zadanie chronić przed oszustwami typu phishing. Gdy odwiedzasz dowolną stronę internetową, możesz sprawdzić jej autentyczność i zweryfikować bezpieczeństwo korzystania z danego serwisu. Pozytywne zweryfikowanie objawia się czytelnym znakiem graficznym. Operacja weryfikowania stron WWW zwraca uwagę na konieczność sprawdzania oryginalności stron WWW, szczególnie związanych z operacjami finansowymi. Informacje na ten temat znajdziesz pod adresem http://www.vengine.com .

Na podstawie PC World Komputer - czerwiec 2007 opracowała Magdalena Hornowska. Artykuł zamieszczony 18.06.2007

Robocik WWSI