>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Nowości oferty dydaktycznej - 2011/2012

Nowości oferty dydaktycznej - 2011/2012

2011-06-08 09:37:24

Przedstawiamy najważniejsze nowości oferty dydaktycznej Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki na rok akademicki 2011/2012:

Studia inżynierskie to oferta nowej specjalności - inżynieria bezpieczeństwa systemów informatycznych realizowanej w ścisłej współpracy z firmą Naukowa Akademicka Siec Komputerowa. Do programu specjalności inżynieria multimediów planujemy od nowego roku wprowadzenie zajęć laboratorium filmu cyfrowego we współpracy z czołową polską wytwórnią filmową. W ofercie pojawi się także 10 nowych wykładów online.

Studia magisterskie to nowa specjalność – zarządzanie projektami IT oraz programy studiów anglojęzycznych - IT Project Management i Applied Computer Science. W roku akademickim 2011/2012 po raz pierwszy zajęcia na studiach magisterskich poprowadzą profesorowie uczelni amerykańskich. Planujemy również zaproszenie do WWSI z cyklem wykładów IBM oraz Microsoft Academic Fellows, zatrudnionych w amerykańskich laboratoriach badawczych obu firm.

Studia podyplomowe to dwie nowe specjalności realizowane pod patronatem i we współpracy z Microsoft Polska - inżynieria systemów przetwarzających w chmurze oraz internetowe aplikacje bazodanowe.

Studia doktoranckie – po raz pierwszy planujemy podjęcie studiów doktoranckich przez absolwentów WWSI we współpracy z jednym z instytutów badawczych Polskiej Akademii Nauk.

IT Akademia to między innymi oferta ośmiu nowych, bezpłatnych 60 godzinnych szkoleń informatycznych oraz nowe, bezpłatne dla studentów i absolwentów WWSI szkolenia CoRe IT Program. W ofercie IT Akademia pojawią się także szkolenia e-learningowe.

Informatyka Plus – projekt dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Od nowego roku akademickiego planujemy uruchomienie platformy internetowej zawierającej bogaty zestaw materiałów dydaktycznych do wykorzystania przez uczniów i nauczycieli informatyki w pięciu obszarach tematycznych: algorytmika i programowanie, bazy danych, grafika, multimedia i technologie internetowe, sieci komputerowe oraz tendencje rozwoju informatyki i jej zastosowań.