Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Nauczyciele informatyki i technologii informacyjnych na konferencji Informatyka +

Nauczyciele informatyki i technologii informacyjnych na konferencji Informatyka +

2009-09-19 12:21:21

W dniu 18 września w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki odbyła się konferencja, na której zaprezetowane zostały programy edukacyjne projektu. W spotkaniu wzięło udział blisko 140 nauczycieli informatyki ze szkół ponadgimnazjalnych (lista szkół, które zgłosiły do 18 września chęc udziału w projekcie: http://www.informatykaplus.edu.pl/infp.php/lista-szkol.html).
Przypominamy, że Informatyka+ to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Do udziału w projekcie zostali zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele z blisko 1000 szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników) z 5 województw (mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego). Projekt jest inicjatywą Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki na rzecz podniesienia kompetencji z zakresu szeroko rozumianej informatyki u uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Szczegółowy program konferencji mogą Państwo znaleźc na stronie: http://www.informatykaplus.edu.pl/infp.php/aktualnosci.html#label_news21, zaś blizsze informacje o całym projekcie na stronie: http://www.informatykaplus.edu.pl/infp.php/.

Warto podkreślic, że do udziału w realizacji projektu nasza Uczelnia obok wykładowców WWSI zaprosiła wybitnych polskich profesorów informatyków, wśród nich są: prof. Maciej Sysło (Uniwersytet Wrocławski), prof. Ryszard Tadeusiewicz (Akademia Górniczo-Hutnicza), prof. Jan Madey (Uniwersytet Warszawski), prof. Krzysztof Diks (Uniwersytet Warszawski), prof. Andrzej Szałas Uniwersytet Warszawski, prof. Wojciech Cellary (Akademia Ekonomiczna w Poznaniu), prof Jerzy Gawinecki (WAT), prof. Bogdan Galwas (Politechnika Warszawska), prof Marek Niezgódka (Uniwersytet Warszawski).

W ramach projektu zostanie między innymi nagranych 60 wykładów z informatyki, które zostaną umieszczone na witrynie polskiej wzechnicy informatycznej  - pwi.edu.pl.

Robocik WWSI