Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Kubuntu 6.10

Kubuntu 6.10

W numerze 2007/2 LINUX+ Łukasz Maczułajtys proponuje pomoc przy instalacji Kubuntu 6.10. Kubuntu jest oficjalną pochodną dystrybucji Ubuntu korzystającą ze środowiska graficznego KDE, zamiast zastosowanego w Ubuntu GNOME. Kubuntu wykorzystuje te same komponenty systemu, co Ubuntu. Ubuntu jest bardzo przyjazne dla użytkownika, co powoduje, że jest obecnie najpopularniejszą dystrybucją Linuksa na świecie.

Proces instalacji Kubuntu odróżnia tę dystrybucję od większości konkurentów, ponieważ jest przeprowadzany na uruchomionej wersji Live systemu, a nie jak jest najczęściej po zabootowaniu instalatora z płyty. Pozwala to w czasie kopiowania plików korzystać z komputera do innych celów. Początkujący użytkownik może mieć pewien problem z podziałem dysku na partycje. Jednak narzędzie, którym ma posłużyć się użytkownik jest bardzo intuicyjne.

Autor następnie przedstawia 8 kroków służących przygotowaniu instalacji doradzając, jakie opcje wybrać i wyjaśniając ewentualne wątpliwości. Przycisk Zainstaluj rozpoczyna kopiowanie plików na twardy dysk. Restart komputera, już bez płyty, pozwala na użycie nowego systemu.

Kubuntu 6.10 jest całkowicie spolonizowany. A numer drugi LINUX+’a zawiera 2 płyty DVD z Kubuntu i Open Suse.

Na podstawie materiałów z LINUX+ - luty 2007 opracowała Magdalena Hornowska. Artykuł zamieszczony 07.02.2007

Robocik WWSI