>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Krajowe finały Imagine Cup 2012

Krajowe finały Imagine Cup 2012

2012-04-17 11:16:30

W tym roku z naszej Uczelni w konkursie Imagine Cup wystartowały dwa cztero-osobowe zespoły utworzone z aktywnych uczestników grupy .NET. Jeden z zespołów niestety nie ukończył projektu, natomiast drugi zakwalifikował się do grupy finałowej w kategorii tworzenia oprogramowania. Z grupy finałowej zostaje wybranych 10 najlepszych projektów, niestety drużyna z WWSI nie zakwalifikowała się do finałowej dzisiątki, jednakże została nagrodzona jako jeden z 10 najlepszych projektów w kategorii Windows Phone 7. Dodatkowe informacje o kategorii Windows Phone 7, w której wygrał zespół z WWSI: http://www.microsoft.com/poland/edukacja/imaginecup/Windows-Phone-Challenge.aspx

Strona projektu: http://demteam.cloudapp.net/ Skład drużyny D.E.M Team: Emil Juchnikowski, Michał Sobula, Paweł Sobkowicz, Damian Ciołek

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się wystawić więcej zespołów i awansować do ścisłego finału konkursu (opr. Michał Dabiach).

Zespół ARMED z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie zwyciężył krajowe finały konkursu ImagineCup 2012 w kategorii Projektowanie Oprogramowania i będzie reprezentował Polskę na finałach światowych, które w tym roku odbędą się w Sydney w Australii.

Pozostale zespoły biorące udział w finałach:

1. Bug Busters z Politechniki Białostockiej przygotowało oprogramowanie wspierające pracę rehabilitantów (Personal Recovery System), w którym zastosowano technologię Kinect.
  2. Chiron Team z Uniwersytetu Warszawskiego zaprojektowało aplikację służącą udzielaniu pierwszej pomocy, która zawiera wiedzę oraz instrukcje, jak się zachować w nagłych wypadkach dopasowane do danej sytuacji zagrożenia życia.
  3. Essential Group z Politechniki Warszawskiej przedstawia aplikację na mobilny (Windows Phone) oraz stacjonarny (laptop, PC) system operacyjny, która pomaga zlokalizować niebezpieczeństwa w nieznanym terenie i zaalarmować o sytuacjach zagrożenia.
  4. Flexify z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu opracowali oprogramowanie z wykorzystaniem technologii Kinect służące do rehabilitacji dzieci poprzez kompleksowy program do ćwiczeń oparty na zabawie.
  5. Higher Level z Uniwersytetu Gdańskiego stworzyli aplikację typu social knowledge porządkującą informacje zgromadzone z wielu źródeł z całego świata i dopasowującą je do indywidulnych potrzeb użytkownika.
  6. Sigma z Politechniki Gdańskiej opracowali oprogramowanie służące rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym z zastosowaniem technologii Kinect.
  7. The InnoWATors z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie prezentuje aplikację na Windows Phone monitorującą stan zdrowia osób chorych na epilepsję. Wykrywa potencjalne zagrożenia, skanuje organizm oraz alarmuje otoczenie i służby medyczne.
  8. We Code for Food z Politechniki Białostockiej przedstawia rozwiązanie symulujące popłoch, panikę tłumu w pomieszczeniach z wykorzystaniem statystyk i symulacji graficznych.
  9. YETI z Politechniki Poznańskiej przygotowało rozwiązanie na Windows Phone samoistnie alarmujące odpowiednie służby, gdy ktoś ulegnie wypadkowi w górach.

Źródło: