>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu fizyka

Konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu fizyka

2013-03-19 13:43:10

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki ogłasza konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu fizyka dla liceum ogólnokształcącego zgodnego z nową podstawą programową.
Program zostanie opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą: „Wirtualne Laboratoria Fizyczną metodą nauczania”.
Do współpracy zapraszamy przede wszystkim nauczycieli fizyki, doradców metodycznych w szczególności tych z Państwa, którzy są autorami programów nauczania bądź materiałów dydaktycznych. Ze względu na aspekt interdyscyplinarności do współpracy zapraszamy również nauczycieli informatyki.

Oprócz programu nauczania zostanie opracowany również zestaw materiałów dydaktycznych stanowiących jego obudowę. Będą to między innymi: treści dydaktyczne dedykowane poszczególnym działom fizyki, scenariusze lekcji, zadania z rozwiązaniami, scenariusze interdyscyplinarnych projektów do zrealizowania przez uczniów, wykłady zarejestrowane w postaci filmów video, materiały ilustracyjne takie jak animacje, filmy flash, grafiki, inne. Materiały te zostaną opracowane w formie e-booka i udostępnione za pośrednictwem Internetu. Na opracowanie w/w materiałów zostanie rozpisany osobny konkurs, o czym zostaną Państwo również poinformowani.

Program wraz z obudową zostanie pilotażowo wdrożony w 20 liceach na terenie 5 województw objętych wsparciem w ramach projektu.
Autorów programu nauczania zaprosimy do dalszej współpracy w ramach realizowanego projektu.

W załączeniu dokumentacja konkursowa zawierająca szczegóły zamówienia.

W przypadku pytań proszę o kontakt na adres e-mail: alysakowska@wwsi.edu.pl

-----------------

27.03.2013

W związku z pytaniami kierowanymi do Wykonawcy w dniu 27 marca 2013 r. do zapytania ofertowego z dnia 19 marca 2013 r. przesyłamy w załączeniu stosowne wyjaśnienia