>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu Informatyka

Konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu Informatyka

2013-03-19 12:52:30

Szanowni Państwo,

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki ogłasza konkurs na opracowanie programu nauczania do przedmiotu Informatyka dla liceum ogólnokształcącego zgodnego z nową podstawą programową.
Program zostanie opracowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej pod nazwą: „Informatyka – mój sposób na poznanie i opisanie świata – program nauczania informatyki z elementami przedmiotów matematyczno-przyrodniczych”.
Do współpracy zapraszamy przede wszystkim nauczycieli informatyki, doradców metodycznych w szczególności tych z Państwa, którzy są autorami programów nauczania bądź materiałów dydaktycznych. Ze względu na aspekt interdyscyplinarności do współpracy zapraszamy również nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Oprócz programu nauczania zostanie opracowany również zestaw materiałów dydaktycznych stanowiących jego obudowę. Będą to między innymi: treści dydaktyczne dedykowane poszczególnym działom informatyki, scenariusze lekcji, zadania z rozwiązaniami, scenariusze interdyscyplinarnych projektów do zrealizowania przez uczniów, wykłady zarejestrowane w postaci filmów video, materiały ilustracyjne takie jak animacje, filmy flash, grafiki, inne. Materiały te zostaną opracowane w formie e-booka i udostępnione za pośrednictwem Internetu. Na opracowanie w/w materiałów zostanie rozpisany osobny konkurs, o czym zostaną Państwo również poinformowani.

Program wraz z obudową zostanie pilotażowo wdrożony w 20 liceach na terenie 5 województw objętych wsparciem w ramach projektu.
Autorów programu nauczania zaprosimy do dalszej współpracy w ramach realizowanego projektu.

W załączeniu dokumentacja konkursowa zawierająca szczegóły zamówienia.

W przypadku pytań proszę o kontakt na adres e-mail: jgolaszewska@wwsi.edu.pl

Dokumentacja konkursowa w załączeniu.