>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Konferencja Infoskop 2012 – podsumowanie

Konferencja Infoskop 2012 – podsumowanie

2012-04-12 13:51:35

W dniu 29 marca 2012 w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki odbyła się VII edycja konferencji „Infoskop - jak skutecznie zaplanować karierę w IT?". Termin konferencji nie został wybrany przypadkowo. Tegoroczna edycja została włączona w cykl imprez towarzyszących Warszawskim Dniom Informatyki 2012, które odbywały w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej w dniach 27-28 marca br. Konferencja była również wydarzeniem e-Skills Week 2012, inicjatywy Komisji Europejskiej poświęconej rozwojowi umiejętności informatycznych.
Tematem przewodnim konferencji był rozwój kariery w IT oraz trendy na rynku pracy dla absolwentów studiów informatycznych. W tym roku zainteresowanie konferencją przerosło oczekiwania organizatorów. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 160 uczestników z 19 Polskich uczelni, co zmusiło organizatorów do zamknięcia list rejestracyjnych już na kilka tygodni przed wydarzeniem.
Oficjalnego otwarcia konferencji oraz powitania uczestników dokonał przez Jego Magnificencja Rektor WWSI Pan Andrzej Żyławski, który następnie wygłosił pierwszą prelekcję na temat „Monitoring losów absolwentów, jako narzędzie ewaluacji rynku pracy”. Kolejnym prelegentem była Pani Aleksandra Strojek reprezentująca firmę Sedlak&Sedlak, która przedstawiła uczestnikom wyniki raportu poświęconego rynkowi pracy dla informatyków za rok 2011. Po przerwie kawowej z warsztatem na temat „Networking’u”, jako sposobu na dynamiczny rozwój kariery zawodowej wystąpili Panowie Grzegorz Turniak oraz Artur Sójka reprezentujący firmę BNI Polska. Wystąpienie to miało bardzo interaktywny charakter i spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, czego dowodem były liczne pytania od słuchaczy. Z prelekcją kończącą pierwszą część konferencji wystąpiła Pani Ewelina Malarowska z firmy Pracuj.pl, która podzieliła się z uczestnikami cennymi informacjami na temat sposobów poszukiwania pracowników przez pracodawców z branży IT, tajnikami z zakresu procesu rekrutacji oraz rozmów kwalifikacyjnych.
Druga część konferencji stanowiły warsztaty z marketingu rekrutacyjnego prowadzone przez przedstawicieli działów personalnych największych firm branży IT tj. IBM Polska, Hewlett-Packard Polska, Microsoft Polska, Oracle Polska oraz NASK.
Zapraszamy do zapoznania się z relacją filmową oraz fotograficzną z tego wydarzenia dostępną na stronie internetowej konferencji  http://infoskop.wwsi.edu.pl