>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Infoskop 2008

Infoskop 2008

INFOSKOP 2008 - PRACA DLA INFORMATYKA W KRAJU CZY ZA GRANICĄ? -

24 kwietnia 2008, Samorząd Studencki Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki po raz trzeci organizuje konferencję dla studentów kierunków informatycznych z całego kraju.

ZAŁOŻENIA KONFERENCJI

Zamiarem organizatorów III konferencji jest kontynuacja forum wymiany uwag na temat możliwości zatrudnienia absolwentów informatyki w branży w kraju i za granicą.
Zagadnienie to będzie przedmiotem prelekcji połączonej z dyskusją, w której wezmą udział przedstawiciele środowiska pracodawców z kraju i zza granicy. Celem tak zaaranżowanego forum jest ukazanie możliwości rozwoju zawodowego oraz sytuacji na rynkach pracy w kraju i za granicą. Organizatorom konferencji zależy na przedstawieniu założeń rynku pracy w branży IT oraz oczekiwań pracodawców wobec absolwentów kierunków informatycznych. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zarówno sylwetka absolwenta, jak i profil kompetencyjny będzie rozpatrywany nie tylko
w kategoriach wiedzy stricte informatycznej, lecz również w aspekcie innych umiejętności, które absolwent uczelni technicznej powinien posiadać.
Celem konferencji jest także możliwość porównania szans rozwoju zawodowego dla specjalistów z branży IT w kraju i za granicą. Wystąpienia prelegentów będą miały charakter prelekcji połączonych z dyskusją. W drugiej części konferencji przewidziane są zajęcia warszatowe, króre poprowadzą specjaliści w dziedzinie HR, reprezentujący takie firmy jak Microsoft, IBM, HP, Oracle, CISCO, Intel.

Szczegóły konferencji oraz karta zgłoszenia uczestnictwa już wkrótce na www.infoskop.wwsi.edu.pl Zapraszamy:)