Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Informatyk - ile naprawdę zarabia?

Informatyk - ile naprawdę zarabia?

2011-11-16 15:20:24

Źródło: wp.pl

IT znaczy sukces

Przedsiębiorstwa branży IT w poprzednich dwóch latach spowolniły nieco tempo rozwoju, ale do zastoju bardzo daleko. Nie ma też w związku z tym mowy o nadmiarze pracowników. Ponad dwie trzecie firm wciąż poszukuje programistów. I są gotowe dobrze im zapłacić. Ogólne dane portalu wynagrodzenia.pl wskazują, że programiści mogą liczyć średnio na 5 tys. zł pensji. Coraz częściej jednak ich zarobki przekraczają 10 tys. Najwyżej wykwalifikowani programiści mogą zarobić nawet 12 tys. zł. 

Ale zarobki tego rzędu dostaną tylko ci, którym uda się otrzymać angaż w firmach będących liderami światowego rynku informatycznego.

Właśnie firmy związane z branżą IT należą do światowej elity najbardziej cenionych pracodawców. W rankingu światowym od trzech lat liderem jest tutaj Google, w czołówce znajdują się też Microsoft i Apple. Ich nazwy stały się już wręcz synonimami globalnego sukcesu.

W październiku polskich programistów zelektryzowało ogłoszenie firmy Amazon. Gigant handlu sieciowego zaprasza polskich specjalistów do pracy w USA. Ale by pracować w firmach o globalnym zasięgu i renomie, nie trzeba koniecznie wyjeżdżać z Polski. Finansowych i usługowych ośrodków należących do zagranicznych firm jest w kraju – przede wszystkim w dużych miastach – około 300. Od niedawna najwyżej oceniany pracodawca świata, czyli Google, ma w naszym kraju dwa biura, w Krakowie i Warszawie. Za tymi, którzy już u nas są, pojawią się następni. Polska jest postrzegana jako atrakcyjne miejsce dla tzw. kompetencyjnych centrów światowych korporacji.

więcej:
http://praca.wp.pl/strona,2,title,Informatyk-ile-naprawde-zarabia,wid,13987657,wiadomosc.html

Robocik WWSI