Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Hity 2016 roku wg IT Professional

Hity 2016 roku wg IT Professional

2016-12-16 12:20:05

W ostatnim 12/2016 numerze IT Professional Redakcja zajęła się po raz piąty poszukiwaniem Produktu Roku.

Autorzy rankingu oceniają miniony rok jako burzliwy: powstała siódma generacja procesorów Intel, a AMD jedyna firma, która pod kierownictwem dr Lisy Su próbuje z Intelem konkurować ogłosiła, że ich model CPU ZEN będzie jeszcze szybszy niż konkurencji i wystartuje w pierwszym kwartale roku 1917. Zaostrza się rywalizacja tych dwóch potentatów. Jednocześnie też wzmogły się ataki ransomware docierające do dużej liczby użytkowników siejące spustoszenie w urządzeniach i powodujące poważne straty finansowe. Cóż, ransom – to okup.

Na konkurs w pierwszym etapie czytelnicy zaproponowali ponad 300 rozwiązań sprzętowych, programowych i chmurowych, które zgrupowano w 15 kategoriach:

Monitoring i zarządzanie, UTM firewall,
Narzędzia, Pamięci masowe,
Wirtualizacja, Serwer,
Bezpieczeństwo, Desktop,
Backup, Laptop,
Sieć LAN Smartfon/tablet,
Sieć WLAN Drukarki/urządzenia wielofunkcyjne
Wyposażenie serwerowni,

W ramach tych kategorii zgłoszone produkty zostały poddane powtórnej ocenianie czytelników. Ostatecznie w każdej kategorii wybrano Top-10 w tym po dwóch zwycięzców.

Trudno opisywać w krótkiej notatce wszystkich laureatów konkursu. To zajęło Redakcji 15 stron! Zachęcam do przejrzenia.

Z ciekawostek: w kategorii Smartfon/tablet wygrał głosami czytelników Samsung Galaxy S7 edge, a głosami Redakcji Apple iPhone 7, w kategorii Wirtualizacja czytelnicy wybrali VMware vSphere hypervisor ESXi 6.0 a Redakcja Red Hat Virtualization 4.0, w kategorii Bezpieczeństwo czytelnicy wybrali ESET Smart Security 2016.

Oprac. na podstawie IT Professional nr 12/2016
Magdalena Hornowska

Robocik WWSI