Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Google zburzy Wieżę Babel komórką?

Google zburzy Wieżę Babel komórką?

2010-02-11 14:43:16

Google kończy opracowywanie rewolucyjnej technologii, która umożliwi tłumaczenie rozmów przez telefony komórkowe w trakcie ich trwania. Na każdy język, jakiego zażyczy sobie abonent - informują brytyjskie media.

Telefoniczny tłumacz ma być udoskonaleniem dwóch narzędzi, które Google ma już w swojej ofercie - oprogramowania, tłumaczącego treści na stronach www - Google Translate, oraz systemu rozpoznawania głosu wykorzystywanego m.in. w Androidzie.
Taki mały, a tłumaczy

Jak oświadczył szef programów tłumaczeń Google'a, Franz Osch, wielojęzyczny telefon komórkowy pojawi się na rynku do 2012 roku. - W ostatnich latach w dziedzinie rozpoznawania, tłumaczenia i syntetyzowania mowy nastąpił gigantyczny postęp. I dlatego możliwe będzie stworzenie automatycznego tłumacza, który może działać w tak niewielkim urządzeniu jak telefon komórkowy - mówi Osch.

Technologia ma obsługiwać 52 języki świata, choć docelowo oczekuje się, że wyposażone w tę technologię telefony Google'a będą w stanie mówić w sześciu tysiącach języków. Tyle właśnie języków w mówionej formie istnieje w tej chwili na naszej planecie.

źródło: TVN24

Robocik WWSI