>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Edukacja informatyczna 2007/2008

Edukacja informatyczna 2007/2008

Szczęśliwy posiadacz dyplomu Już po raz czwarty w roku szkolnym 2007/2008, odpowiadając na zgłaszane przez szkoły ponadgimnazjalne zapotrzebowanie, przygotowaliśmy i zrealizowaliśmy program otwartej edukacji informatycznej przeznaczony dla uczniów szkół średnich. Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki (dawniej Mila College) jest uczelnią kształcącą studentów wyłącznie na kierunku informatyka na poziomie studiów inżynierskich oraz podyplomowych. Stąd nasza oferta dotyczyła szeroko rozumianych zagadnień informatycznych. Jej celem było wzbogacenie realizowanych w szkołach średnich programów kształcenia w ramach przedmiotów informatyka oraz technologie informacyjne o ciekawe wykłady prowadzone przez nauczycieli akademickich, konkursy oraz inne formy urozmaicające zajęcia szkolne i przygotowujące uczniów do podjęcia ważnej decyzji, jaką jest wybór kierunku studiów.

Na program złożyły się między innymi:
Wykłady wszechnicy porannej - to sześć tematów, które poruszają zagadnienia cieszące się szczególnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Wykłady wspierane techniką multimedialną były prowadzone w przystępny, popularno – naukowy, dostosowany do możliwości i przygotowania młodzieży, sposób.
Wszechnica popołudniowa - to oferta dla osób szczególnie zainteresowanych informatyką. Prezentowane tematy wymagały pewnej wiedzy informatycznej dla ich pełnego zrozumienia. Dlatego polecaliśmy je szczególnie uczniom III klas wybierającym się na studia informatyczne.

W minionym roku akademickim w naszej uczelni w ramach tzw. Polskiej Wszechnicy Informatycznej zostały dokonane nagrania wykładów najwybitniejszych polskich nauczycieli akademickich z wiodących uczelni (Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Warszawska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Wrocławska, Politechnika Poznańska, Politechnika Gdańska). Udostępniliśmy je on-line za pomocą łączy internetowych. Ta swego rodzaju interaktywna, internetowa telewizja na życzenie była szansą obejrzenia przez Państwa i przez uczniów jak prowadzone są wykłady na najlepszych polskich uczelniach prowadzących studia na kierunku informatyka.
Uzupełnieniem naszej oferty dla uczniów były dwa konkursy informatyczne: na najlepszą szkolną stronę www oraz na grafikę komputerową.

Dziękujemy za udział w tegorocznym programie, z którego skorzystało ponad 6000 uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do skorzystania z naszej przyszłorocznej oferty.