>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Dyrektor Generalna IBM Polska Pani Anna Sieńko z wizytą w naszej Uczelni

Dyrektor Generalna IBM Polska Pani Anna Sieńko z wizytą w naszej Uczelni

2009-09-19 09:54:58

W dniu 18 września gosciła w naszej Uczelni Pani Anna Sieńko - Dyrektor Generalna IBM Polska, członek Kolegium Rektorskiego Warszawskiej Wyzszej Szkoły Informatyki. W czasie spotkania z Rektorem Uczelni, Panem Andrzejem Żyławskim, zapoznała się z działalnością Uczelni - profilami studiów inzynierskich, magisterskich oraz podyplomowych. Pan Rektor przedstawił plany rozbudowy siedziby Uczelni oraz prowadzone przez Szkołę projekty realizowane przy wsparciu środków unijnych - Informatyka+, projekt rozwoju potencjału dydaktyczno-naukowego oraz projekt studiów podyplomowych. Kolejnym tematem spotkania była uroczystość nauguracji roku akademickiego 2009/2010. Pani Dyrektor potwierdziła swój udział w uroczystości. Następnie Pani Dyrektor Anna Sieńko zaprezentowała informacje dotyczące działalności IBM Polska, ze szczególnym uwzględnieniem nowych założeń wspólpracy firmy ze środowiskiem akademickim, w tym z Warszawską Wyższą Szkołą Informatyki. Obie strony wyraziły wolę intensyfikacji współpracy i poszerzenia jej o nowe obszary. W czasie spotkania została podkreślona wyjątkowośc formuły Kolegium Rektorskiego WWSI, które pozwała umieścic działalnośc Uczelni w bezpośrednich relacjach z wiodącymi firmami rynku ICT. W spotkaniu wziął także udział Pan Jan Sokalski - Członek Kolegium, przedstawiciel Konwentu Uczelni.