>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> Akcja Żuber zakończona

Akcja Żuber zakończona

Dnia 28.10.2006 Samorząd zorganizował mini obóz przetrwania pt. Uwolnij Żubra. Był to jednodniowy wypad integracyjny dla studentów naszej uczelni. W akcji tej wzięło udział ok. 60 osób. O godzinie 12.00 ruszyliśmy autokarem spod uczelni do Okuniewa koło Sulejówka. Po przyjeździe na miejsce studenci zostali podzieleni na 4 drużyny, dostali do dyspozycji szczegółową mapę z wyznaczoną kolejnością konkurencji i ruszyli w drogę po lesie. Zadanie polegało na zaliczeniu wszystkich konkurencji w jak najszybszym czasie.

Konkurencji było 8 :

• Łuk – tego chyba nie trzeba tłumaczyć :)
  • Student jak najszybciej musiał wejść na drzewo i zdjąć puszkę oznaczoną jego numerem grupy, na drużynę w środku czekała niespodzianka;
  • Szybkie ręce - konkurencja polegała na jak najszybszym przesunięciu nakrętki na metrowy gwint śruby;
  • Dwa drzewa – pomiędzy dwoma drzewami, była zaplątana skrętka, nie dotykając jej student musiał przejść przez każdy otwór;
  • Mleko – jedna osoba z drużyny w jak najszybszym czasie musiała wypić miseczkę mleka tylko za pomocą ust;
  • Przejście przez drzewo – konkurencja polegała na przejściu przez kłodę, która była umieszczona nad rzeczką o głębokości ok. 1,5 m. Trzeba przyznać, że nawet nikt nie stchórzył;
  • Skarb – Na wyznaczonym obszarze studenci musieli odszukać zakopany Skarb;
  • Brud – po przejściu przez drzewo jedyną drogą powrotu był brud. Studenci, musieli „na bosaka” przejść przez tą sama rzeczkę, ale tym razem w miejscu gdzie wody było po kolana.
Po zakończeniu konkurencji, wszyscy zebraliśmy się przy ognisku, a drużyna, która wygrała, otrzymała nagrody. Niestety czas nas gonił i o 19.00 czekał już na nas autokar, który przywiózł nas pod Uczelnię.