>>> Strona główna >>> Archiwum wiadomości >>> 17 miejsce WWSI w Polsce w rankingu Wprost

17 miejsce WWSI w Polsce w rankingu Wprost

2010-05-10 12:43:17

Miło nam poinformować Państwa, że w ogłoszonym w dniu 10 maja 2010 rankingu Wprost Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki zajęła wysokie 17 miejsce wśród niepublicznych uczelni niebiznesowych w Polsce. Warto przypomnieć, że w naszym kraju w 2008 roku według danych GUS było zarejestrowanych 325 uczelni niepublicznych. 17 miejsce na 325 uczelni to niewątpliwie powód do satysfakcji. Sukces naszej Uczelni jest tym większy, że w gronie dwudziestu najlepszych uczelni w tej kategorii jesteśmy JEDYNĄ uczelnią, która zdecydowała się konsekwentnie specjalizować wyłącznie w jednym kierunku studiów - w informatyce. Ta specjalizacja, która naszym zdaniem jest korzystna dla naszych studentów, zmniejsza nasze szanse na wyższą lokatę, trzeba, bowiem pamiętać, że większa liczba prowadzonych w uczelni kierunków to lepiej oceniana tzw. siła akademicka uczelni i lepsze miejsce w rankingu. Tym niemniej warto raz jeszcze podkreślić, że sklasyfikowanie naszej Uczelni na tak wysokim miejscu stawia nas w gronie najlepszych niepublicznych Uczelni prowadzących studia inżynierskie, magisterskie i podyplomowe na kierunku informatyka w Polsce.