Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Prasa >>> Przegląd prasy >>> Test przeglądarek

Test przeglądarek

Paweł Brągoszewski w PC World Komputer 2007/1 ocenia będące na rynku przeglądarki. Bezwzględna dominacja Internet Explorera kończy się. Pomysł z dołączeniem przeglądarki do systemu operacyjnego, który wywołał wiele zamieszania już nie wystarcza wobec coraz lepszych przeglądarek konkurencji.

Autor uważa i uzasadnia swoją opinię, że należy instalować jednocześnie kilku przeglądarek. Proponuje, aby były to Internet Explorer 7, Opera 9 i Firefox 2.0. Do codziennego buszowania w Internecie poleca Firefoksa 2.0 lub Operę 9. Firefox oferuje różne pożyteczne funkcje jak np. chroniące przed phishingiem. Można też łatwo go rozszerzać o różne dodatki.

Opera jest bardzo stabilna i odporna na złośliwe kody JavaScript. A poza tym jest bardzo szybka. Autor omawia wyniki testu, który został wykonany. Badana była szybkość otwierania stron, ilość wolnej pamięci fizycznej i obciążenie procesora. Aplikacje poddano też próbie otwierania nietypowych stron WWW; bardzo dużych (ponad 300MB) oaz pliki z kodem JavaScript zawierającym nieskończone rekurencyjne wywoływanie funkcji, rekurencyjne wyświetlanie komunikatu ostrzegawczego i generowanie dokumentu. Badano też, jak przeglądarki radzą sobie z wyświetlaniem uszkodzonych plików JPG i PNG.

Warto zapoznać się z wynikami testu.

Na podstawie materiałów z PC World Komputer - styczeń 2007 opracowała Magdalena Hornowska. Artykuł zamieszczony 16.01.2007.

Robocik WWSI