Ta witryna wykorzystuje pliki cookie, dowiedz się więcej Zgadzam się
>>> Strona główna >>> Prasa >>> Przegląd prasy >>> Small Business Server 2003

Small Business Server 2003

Małe firmy zainteresowane są zintegrowanymi, nowoczesnymi i niedrogimi rozwiązaniami informatycznymi. Tworząc ten pakiet, producent chce wcielić w życie wizję nowoczesnej, zinformatyzowanej firmy, która nie będzie się obawiać nowych wyzwań i technologii.

Do niedawna do prowadzenia biura wystarczały telefon, faks oraz kilka segregatorów. Obecnie wymagania zdecydowanie wzrosły. Kluczem do wydajnego działania firm zatrudniających od kilku do kilkudziesięciu pracowników jest sprawny i niezawodny przepływ informacji. Zatrudnione osoby muszą mieć bezpieczny dostęp do danych z dowolnego miejsca, za pomocą najróżniejszego sprzętu i technologii.

Równie ważne jest dostarczenie narzędzi do skutecznej prezentacji firmy w Internecie. Osoba odpowiedzialna za zarządzanie strukturą informatyczną, powinna bez względu na miejsce pobytu, centralnie i bezpiecznie administrować zasobami.

Jednym z najistotniejszych elementów wchodzących w skład pakietu SBS jest Microsoft Ex-change Server. Jego podstawowym zadaniem jest obsługa firmowej poczty e-mail, ale też tworzy system komunikacji dla pracowników firmy, umożliwiając zarządzanie wiadomo-ściami, kontaktami, zadaniami i terminami. Funkcja Microsoft Outlook Web Access zapewnia dostęp do serwera Exchange za pośrednictwem przeglądarki internetowej z dowolnego, rów-nież publicznie dostępnego komputera.

Coraz popularniejsze są mobilne urządzenia, jak Pocket PC, czy zaawansowane technologicznie telefony komórkowe z możliwością obsługi poczty elektronicznej, które umożliwiają komunikację z serwerem Exchange. Wszyscy operatorzy telefonii komórkowej działający w Polsce mają w swojej ofercie zryczałtowany dostęp do transmisji danych. Korzystanie z takiej oferty jest tanie a wysokość opłat nie zależy od częstotliwości połączeń.

Często za pośrednictwem poczty przesyłane są informacje o strategicznym znaczeniu dla firmy. Dlatego tak istotna jest możliwość certyfikacji i szyfrowania wiadomości. Proces ten odbywa się automatycznie i wymaga jedynie kliknięcia odpowiedniej ikony.

Kalendarze mogą być współdzielone, co umożliwia informowanie współpracowników o tym, czym i kiedy się zajmujemy. Funkcja Zadań pozwala organizować kierownikowi własną pracę i pracę całego zespołu. Funkcja tworzenia wielu list kontaktowych i nadawania im odpowiednich atrybutów pozwala na tworzenie elektronicznej bazy kontaktów o zróżnicowanym do nich dostępie poszczególnych pracowników. Wydaje się, że jest to niezbyt kosztowny, ale o dużych możliwościach program, wchodzący w skład pakietu Microsoft Small Business Server 2003

Na podstawie PC World Komputer - maj 2007 opracowała Magdalena Hornowska. Artykuł zamieszczony 19.05.2007

Robocik WWSI